• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Głos błogosławionego

  Ks. Zbigniew Wielgosz/PiMBP w Brzesku

  dodane 16.10.2012 19:39

  Poetyckie słowo Papieża Polaka zabrzmiało w brzeskiej bibliotece.

  W rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece w Brzesku, młodzi z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu brzeskiego konkurowali o miano najlepszego interpretatora poezji Karola Wojtyły – Jana Pawła II. – Hasłem konkursu były słowa „Usłysz, Panie, mój głos” – informuje Maria Marek, dyrektor biblioteki. Konkurs odbył się w ramach Miesiąca Papieskiego.

  W kategorii uczniów gimnazjum wystartowało 28 osób. Jury w składzie: Ilona Stanaszek (przewodnicząca, Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Tarnowie), Danuta Borowiec (polonistka) i Janina Mika (polonistka) oraz Ewelina Stępień (MOK w Brzesku) przyznało I miejsce Katarzynie Gawendzie z Katolickiego Gimnazjum w Brzesku, II miejsce Ewelinie Karwali z gimnazjum w Iwkowej, a III Wiktorii Rechul z gimnazjum w Borzęcinie. Wyróżnienie otrzymali: Agata Wojkowska z gimnazjum nr 2 w Brzesku, Dajana Gagatek z gimnazjum nr 1 w Brzesku, Patrycja Giza z gimnazjum w Zaborowie, Katarzyna Toboła z gimnazjum w Uszwi oraz Karolina Wojnicka z gimnazjum w Sufczynie.

  Spośród 13 recytatorów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne powiatu na podium stanęli: Agnieszka Łach, I miejsce, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, Olga Rudek, II miejsce, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, Agnieszka Lepa z Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów w Łysej Górze oraz Piotr Zadrożny z Katolickiego Liceum w Brzesku, III miejsce ex equo. Wyróżnienie otrzymała tylko jedna osoba: Monika Hajdo z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku.

  Dyplomy i nagrody zostaną wręczone laureatom 27 października 2012 r. na uroczystej Gali podsumowującej miesiąc papieski w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła II w Brzesku.                                                                                          

  «« | « | 1 | » | »»
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół