• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Przyjadą królowie

  Joanna Sadowska

  dodane 02.01.2013 08:37

  Nowy Sącz, Brzesko, Zgłobice, Tarnów i Szczawnica to miasta, którymi 6 I przejdą pochody Trzech Króli.

  Deszcz i wiatr nie przeszkodził w pochodzie magów   Zeszłoroczny Pochód Trzech Króli w Tarnowie
  Deszcz i wiatr nie przeszkodził w pochodzie magów
  Joanna Sadowska/GN

  Trzech Króli po raz pierwszy powita Nowy Sącz. Orszak wyruszy o godz. 10.30 z placu przy ul. Gwardyjskiej, następnie ul. Lwowską przejdzie pod nowosądecki ratusz. Każdy uczestnik otrzyma śpiewnik z kolędami i pastorałkami oraz koronę .

  Tarnowski orszak odbędzie się już po raz czwarty. Organizują go młodzież i nauczyciele VII LO. Około godz. 13.00 wyruszy spod tarnowskiej katedry i podobnie jak w roku ubiegłym przejdzie ulicami Kapitulną, Placem Rybnym, Wałową, Szeroką, Bernardyńską do żywej szopki, która znajduje się w ogrodzie klasztoru ojców bernardynów.

  Uroczysty przemarsz odbędzie się także ulicami Brzeska. Początek o 12.30 na parkingu obok cmentarza komunalnego, tam będzie stacja przepowiedni mesjańskich Starego Testamentu, dalej orszak uda się na Pl. Kazimierza, gdzie będzie spotkanie z Herodem oraz na Rynek. Ok. 13.30 pokłon Mędrców przy szopce. – Zapraszamy do udziału wszystkich - przedstawicieli różnych organizacji, szkół, kolędników misyjnych, niech każdy przygotuje sobie ciekawy strój, wszyscy otrzymają pamiątkowe korony – zachęcają organizatorzy. Orszakowi będą towarzyszyć różne zespoły, będą także wystawione jasełka.

  Orszaki odbędą się też w Szczawnicy (szczegóły na plakacie poniżej) oraz podtarnowskich Zgłobicach. Chętnych do udziału w uroczystym przemarszu Trzech Mędrców, organizatorzy zapraszają na zbiórkę o godz. 10.20  przy budynku Straży Pożarnej w Zgłobicach. -- Zachęcamy wszystkich uczestników do przebrania się w stroje kolędników.  Po  uroczystym przemarszu w kierunku zgłobickiej świątyni, gdzie mędrcy oddadzą hołd Bożej Dziecinie, uczestnicy pochodu wezmą udział w Eucharystii o godz. 11.00 -- mówią organizatorzy. Pomysłodawcą i organizatorem pierwszego zgłobickiego pochodu są: Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach, parafią pw. Świętego Brata Alberta w Zgłobicach, Ochotnicza Straż Pożarna, Stadnin Koni „Jutrzenka” oraz Ośrodek Wsparcia Dziennego.

    repr. Joanna Sadowska/GN

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół