• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Dzieciom na pomoc

  Grzegorz Brożek

  dodane 15.01.2013 10:41

  Jubileusz uczcił po swojemu: wspaniałym śpiewem, który niesie pomoc i nadzieję potrzebującym.

  Tarnowski Chór GOS.PL istnieje od 12 styczna 2003 roku. Wtedy właśnie odbyła się pierwsza próba tworzącej się grupy. - Wykonujemy głównie muzykę określaną jako Contemporary Gospel – czyli śpiew wywodzący się z tradycji negro spirituals ale wzbogacony doświadczeniami muzyki jazzowej, rockowej i R&B – mówi Anna Podkościelna-Cyz, dyrygent chóru. Obecnie śpiewa w nim 30 osób, które tworzą nie tylko grupę śpiewaczą, ale prawdziwą wspólnotę. Swoją działalnością zespół popularyzuje kulturę chrześcijańską, ale stara się również głosić Ewangelię swoim postępowaniem. Może właśnie dlatego chętnie od lat angażuje się w działania charytatywne. – Wiemy, jak ważne jest okazywanie sobie dobroci i pomocy. Wiemy już też, że jeśli ktoś z nas potrzebowałby pomocy, to zespół cały wyciągnie pomocną dłoń jako pierwszy – mówi Joanna Stanczykiewicz z GOS.PL.

  Swój mały jubileusz zespół uczcił dwoma koncertami w tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego 12 stycznia. Zabrzmiały na nim tradycyjne kolędy i pastorałki, a także nowe utwory w repertuarze zespołu. Całkowity dochód z biletów chór przekazał na rzecz dzieci o niepełnej sprawności będących pod opieką Stowarzyszenia „Ich lepsze jutro”. – Pod systematyczną opieką mamy ponad 30 dzieci. Zajęcia prowadzimy w nowej siedzibie przy Kochanowskiego 30 – mówi Krzysztof Drwal, prezes Stowarzyszenia. Znalazło się tam miejsce na m.in. pracownia EEG Biofeedback, gabinet światła, salę do gimnastyki korekcyjnej, gabinet terapii behawioralnej, gabinet logopedyczny z salą do muzykoterapii, salę do dogoterapii, salę do pedagogiki leczniczej Marii Montesorii. Wszystko służy dzieciom z niepełną sprawnością. – Środki materialne zbieramy na naszą działalność. Marzymy o uruchomieniu gabinetu terapii sensorycznej z prawdziwego zdarzenia – dodaje K. Drwal. Z GOS.PL Stowarzyszenie współpracuje od wielu lat. – Czwarty raz prosiłem zespół o taką pomoc i nigdy nie odmówili. W imieniu naszych dzieci jesteśmy im wdzięczni za otwartość i dobro, które od nich otrzymujemy – dodaje prezes Drwal.

   

  O Stowarzyszeniu i otwarciu jego nowej siedziby pisaliśmy dwa miesiące temu w tekście: http://tarnow.gosc.pl/doc/1352542.Przykazanie-milosci

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół