• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Kto stworzył świat?

  Ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 27.02.2013 13:00

  Studenci Wydziału Teologicznego UPJP II w Krakowie Sekcja w Tarnowie oraz uczniowie tarnowskich szkół wysłuchali wykładów na temat pierwszego zdania Księgi Rodzaju.

    Prelegenci pierwszej części sympozjum
  Ks. Zbigniew Wielgosz/GN
  W auli WSD w Tarnowie odbyło się sympozjum zorganizowane przez Wydział Teologiczny UPJP II w Krakowie Sekcja w Tarnowie. – Do udziału w sympozjum zaprosiliśmy prelegentów z różnych ośrodków naukowych w Polsce, m.in. z Lublina (KUL) i Poznania (UAM). Gościem specjalnym spotkania jest ks. prof. Michał Heller – mówią organizatorzy.

  Tematyka wykładów skupiała się wokół pierwszej prawdy wiary zapisanej w Credo: „Wierzę w Boga Ojca, Stworzyciela nieba i ziemi…”. – O Bogu myślimy nie tylko jako o Tym, który powołał do istnienia świat widzialny, niebo i ziemię, ale również świat niewidzialny, czyli niebo pojmowane jako stan szczęścia człowieka zjednoczonego z Bogiem – wyjaśniał we wprowadzeniu do sympozjum ks. dr hab. Ireneusz Stolarczyk, dziekan WT UPJP II Sekcja Tarnów.

  O tajemnicy stworzenia w świetle Prelegent mówił o stworzeniu świata w świetle Biblii   Ks. dr Mirosław Łanoszka
  Prelegent mówił o stworzeniu świata w świetle Biblii
  Ks. Zbigniew Wielgosz/GN
  współczesnych pytań i odpowiedzi mówili: ks. dr Mirosław Łanoszka (Stworzenie w świetle Biblii), ks. prof. Antoni Żurek (Rozwój nauki o stworzeniu w teologii patrystycznej i średniowiecznej), ks. dr Sławomir Kunka (Reperkusje traktatu o stworzeniu w całości teologii), ks. dr Czesław Noworolnik (Nauczanie o stworzeniu od Soboru Watykańskiego II do Katechizmu Kościoła Katolickiego) oraz ks. prof. Michał Heller (Jak uczyć o stworzeniu?). W drugiej części sympozjum odbyła się dyskusja panelowa prowadzona przez ks. dr hab. Piotra Łabudę, w której uczestniczyli ks. dr hab. Janusz Królikowski, ks. dr hab. Tadeusz Pabjan oraz ks. dr Piotr Rossa.

    Uczestnicy sympozjum
  Ks. Zbigniew Wielgosz/GN
  Uczestnikami sympozjum byli nie tylko klerycy i świeccy studenci teologii, ale także uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. – Pierwszy raz jestem na sympozjum naukowym. Zaciekawiła mnie tematyka wykładów, a zwłaszcza to, jak dziś można mówić i uczyć o stworzeniu świata na tle wiedzy naukowej – mówi Magda.    

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół