• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • W służbie rodziny

  Grzegorz Brożek

  dodane 13.03.2013 09:26

  Głównymi tematami rozmów są pomoc małżeństwom w przypadku utraty dziecka oraz zdrowie kobiety.

  Pierwsze z 10 spotkań szkoleniowych odbyło się 12 marca w Tuchowie. Wzięło w nim udział blisko 30 doradców z dekanatów Tarnów Południe, Tarnów-Zachód oraz Tuchów.

  - Doradcy rodzinni pracujący w parafialnych poradniach objęci są całorocznym cyklem formacji duchowej oraz szkoleń. Mamy rekolekcje, dni skupienia, szkolenia, oraz te właśnie rozpoczęte doroczne, wiosenne spotkania rejonowe – mówi Maria Mączarowska, diecezjalna doradczyni życia rodzinnego. Spotkania służą poszerzeniu wiedzy, wymiany wzajemnych doświadczeń, budowaniu wspólnoty poradnianej. – W małych grupach rejonowych jest szansa na indywidualne rozmowy, podzielenie się problemami, własnym doświadczeniem pracy. Niezależnie od tego w czasie tegorocznych spotkań mówimy o zdrowiu kobiet w poradnictwie rodzinnym. Myślę, że panie, żony coraz bardziej powinny o siebie dbać, bo ich rola w rodzinie jest nie do zastąpienia, a one są coraz bardziej zmęczone, przeciążone różnymi obowiązkami – dodaje M. Mączarowska.

  W diecezji działa obecnie przy parafiach ponad 80 poradni, w których pracuje 300 doradców. Błędnie wielu katolików uważa, że poradnie służą tylko narzeczonym w ich okresie przygotowania do małżeństwa. Tymczasem doradcy udzielają pomocy także małżeństwom i całym rodzinom i nie ograniczają się tylko do tematyki naturalnego planowania rodziny, ale wsparciem i informacją służą w wielu innych problemach życia codziennego. Najnowsza poradnia rodzinna została otwarta 9 marca w par. pw. MB Nieustającej Pomocy w Krynicy Zdroju.

  - W tym roku mówimy również o problemie dziecka utraconego, o tym, jak w takiej sytuacji pomóc rodzinie, jak możemy towarzyszyć małżonkom w tym trudnym czasie – informuje ks. dr Jan Banach, dyrektor Wydziału Małżeństw tarnowskiej kurii. Temat ten będzie jednym z wiodących w czasie jesiennego, Diecezjalnego Marszu Życia, który odbędzie się w Bochni.

    Grzegorz Brożek/GN   Grzegorz Brożek/GN

   

   

   

   

   

   

   

  Kolejne spotkania odbędą się:

  13 marca – Szczurowa; rejon Bochnia

  18 marca – Ciężkowice; rejon Tarnów: dekanaty Tarnów Pn. i Wsch.

  21 marca –Mielec parafia Trójcy Przenajświętszej; rejon Mielec

  4 kwietnia – Czchów; rejon Wojnicz

  11 kwietnia – Pilzno; rejon Dębica

  15 kwietnia – Rożnów; rejon Nowy Sącz

  18 kwietnia – Krużlowa; rejon Grybów

  22 kwietnia – Dobra; rejon Limanowa

  25 kwietnia – Podegrodzie; rejon Stary Sącz

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół