• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Świadkowie Jezusa

  Joanna Sadowska

  dodane 23.03.2013 20:55

  W Tarnowie zakończyło się Diecezjalne Forum Młodzieży, poświęcone zagadnieniu nowej ewangelizacji. Wzięło w nim udział 180 osób.

  Spotkanie, którego hasło brzmiało: „Jego wezwanie – naszym wyzwaniem", zostało podzielone na dwie części – teoretyczną i praktyczną. W pierwszej były wykłady połączone z prezentacjami na temat Centralnej Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło–Życie, którą prowadził Marek Filar, i Szkoły Nowej Ewangelizacji w diecezji gliwickiej, o której mówi ks. Artur Sepioło.

  – Nowa ewangelizacja to intuicja Jana Pawła II, która przerodziła się w nurt teologii pastoralnej jako program duszpasterski. To program, który budzi i umacnia wiarę – podkreślał ks. Sepioło. – Nie ma nowej ewangelizacji bez młodych ewangelizatorów, będących świadkami. Mają oni dawać świadectwo doświadczenia Boga, świadectwo zaangażowania i świadectwo życia w Kościele – wyliczał.

  W drugiej części młodzież została podzielona na małe grupy. – Był to czas, by pomówić o własnych pomysłach na nową ewangelizację, oczekiwaniach i inicjatywach już Uczestniczyło w nim 180 osób   Forum młodzieży
  Uczestniczyło w nim 180 osób
  Joanna Sadowska/GN
  podejmowanych w parafiach – zauważa ks. Paweł Górski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży tarnowskiej kurii, organizator spotkania. Dla młodzieży – jak mówili jej reprezentanci podczas prezentacji wniosków – podstawą działania jest Bóg i własne świadectwo oraz obecności kapłana, który ich poprowadzi. – Bardzo dużo zależy od księdza, czy jest on w stanie pociągnąć młodych za sobą. Kapłani muszą zaszczepić w nas ten Boży entuzjazm, abyśmy innym potrafili mówić o Chrystusie – podkreślali.

  Dla młodych ważne jest tworzenie wspólnoty, najpierw parafialnej, następnie również z grupami z sąsiednich parafii czy dekanatu. Duży potencjał widzą też we współczesnych narzędziach komunikacji. – Jesteśmy pokoleniem internetu i musimy umieć to wykorzystać – mówili.

  Forum zakończyła modlitwa uwielbienia w mościckim kościele. Jutro młodzież weźmie udział w diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży.

  Praca w grupach była ważną częścią forum   Prezentacja wniosków
  Praca w grupach była ważną częścią forum
  Joanna Sadowska/GN
  Spotkanie odbyło się w IV LO w Tarnowie Mościcach   Forum młodzieży
  Spotkanie odbyło się w IV LO w Tarnowie Mościcach
  Joanna Sadowska/GN

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół