• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Przygotowujemy świadków

  Ewa Biedroń/ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 01.04.2013 15:54

  Diecezjanie usłyszeli dziś list rektora UPJP II w Krakowie.

  W drugim dniu świąt w kościołach diecezji tarnowskiej czytany jest list rektora UPJPII w Krakowie. "Zmartwychwstanie to jedna z najważniejszych prawd wiary, fundament chrześcijaństwa" – napisał ks. prof. Władysław Zuziak. Nawiązując do Roku Wiary, rektor uczelni podkreśla także, że nasza wiara musi być wystarczająco silna, żywa i wzmacniana codzienną modlitwą.

  „Wiara wymaga odwagi – szczególnie, gdy na Kościół spada fala krytyki. Nie pozwólmy, aby chrześcijaństwo było wypierane z życia publicznego, aby wiążące się z nim tradycja i mądrość, które owocowały i wciąż owocują tyloma  dobrodziejstwami, zostały ludzkości odebrane. Nie obawiajmy się okazywania naszej wiary i bezinteresownej miłości w świecie, w którym dominuje niezdrowa konkurencja i przesadny indywidualizm. Inspirujmy siebie nawzajem, a także ludzi innych wyznań i niewierzących do poszukiwania wspólnego dobra. Udowadniajmy każdego dnia, że prawdy Ewangelii są wciąż żywe, bo są widoczne w naszych czynach” – napisał ks. prof. Władysław Zuziak.

  UPJP II w Krakowie, oprócz działalności naukowej i dydaktycznej, spełnia rolę uczelni kościelnej, której zadaniem jest wychowanie młodych ludzi. – „Staramy się rozbudzać w nich żywe myślenie w kategoriach chrześcijańskich, wpajać zasady moralne i uczyć obiektywnego osądu rzeczywistości. Dążymy do wzbogacania i rozwijania chrześcijańskiej kultury w obecnej epoce przemian. Jesteśmy zaangażowani w dzieło nowej ewangelizacji, czyli odnowionej propozycji wiary. Dlatego staramy się stwarzać jak najlepsze warunki do wzrostu młodym ludziom, którzy jak młode pędy kiełkują w wielowiekowej winnicy, jaką jest Kościół” - wylicza ks. prof. Zuziak.

  Uczelnia zaprasza do korzystania z propozycji Duszpasterstwa Akademickiego, internetowego Radio Bonus, kół naukowych. Dla adeptów dziennikarstwa powstaje studio telewizyjne. Intensywnie rozwija się współpraca międzynarodowa w ramach programu Erasmus. Dojrzałym osobom uniwersytet oferuje różnorodne studia podyplomowe oraz uczestnictwo w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

  Składka zebrana w kościołach diecezji w drugim dniu świąt zostanie przeznaczona na KUL oraz UPJP II w Krakowie. Zebrane pieniądze zasilą również Wydział Teologiczny w Tarnowie, który należy do krakowskiego uniwersytetu.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół