• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Empatia podsumowana

  xzw/us

  dodane 18.04.2013 13:45

  Zakończyła się międzyszkolna akcja wolontariatu na rzecz hospicjum Via spei w Tarnowie.

  Uroczysta gala na zakończenie projektu odbyła się w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Podczas spotkania zostały podsumowane dotychczasowe działania Centrum Wolontariatu, w tym akcje na rzecz budowy hospicjum Via Spei.

  W gali wzięli udział Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski, prezes Fundacji Kromka Chleba Anna Czech, dyrektorzy szkół wyróżnionych w akcji „Złotówka na budowę hospicjum Via Spei, nauczyciele i uczniowie z centrum wolontariatu „Empatia”.

  Na spotkaniu wicedyrektor ZSEO Alicja Czerwińska-Franek, która kieruje szkolnym wolontariatem, omówiła wieloletnią działalność wolontariuszy, w tym m.in. działania na rzecz bezdomnych zwierząt, udział w finałach WOŚP,  przygotowywanie  koncertów i spektakli dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz ostatnio – skuteczne działania mające na celu pozyskanie pieniędzy na rzecz budowy pierwszego w Tarnowie  hospicjum stacjonarnego Via Spei.

  Posłuchaj Anny Czech, prezes fundacji Kromka chleba

  „Empatia” w grudniu 2012 roku przeprowadziła  3-dniową zbiórkę do puszek, której efektem było pozyskanie ponad 17 tysięcy złotych. W marcu 2013 roku wolontariusze wzięli udział w kolejnej kweście oraz zorganizowali międzyszkolną akcję „Złotówka na budowę hospicjum Via Spei w Tarnowie”. Wynikiem obu przedsięwzięć jest kwota ponad 11 tysięcy złotych, która wesprze powstające hospicjum – informuje Urszula Strojna z fundacji Kromka chleba.

  Podczas gali wręczono dyplomy, Anioły Fundacji Kromka Chleba i nagrody wyróżnionym szkołom, przedszkolom oraz wolontariuszom. Część artystyczną spotkania przygotowali uczniowie z ZSEO oraz dzieci z Przedszkola Publicznego nr 31 w Tarnowie.

  Wyróżnione szkoły i przedszkola:

  Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie

  I LO w Tarnowie

  Zespół Szkół w Skrzyszowie

  Gimnazjum w Wierzchosławicach

  Szkoła Podstawowa w Jodłówce – Wałkach

  Zespół Szkół w Woli Rzędzińskiej

  Szkoła podstawowa nr 14 w Tarnowie

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie

  Zespół Szkół Budowlanych w Tarnowie

  Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie

  Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie

  Przedszkole niepubliczne Ochronka im św. Rodziny w Tarnowie

  Przedszkole nr 31 w Tarnowie

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Czytelnik
   11.08.2016 13:23
   Mam nadzieję że prawda zobaczy swiatło dzienne od strony organizacyjnej czy bedzie znowu tak że nie ma osób odpowiedzialnych za organizacje lotu do smolenska.Musza byc akta, zakres kompetencji i kto tak naprawde organizował ta wizyte.Prezydent nie zyje ale ludzie którzy pracowali i przygotowywali wizyte TAK a wiec kto ?
  • Fryderyk
   11.08.2016 15:42
   Oczywiście za doping polskich sportowców winę również ponosi Donald Tusk.
  • Fryderyk
   11.08.2016 15:44
   Bezsprzeczną winą Donalda Tuska jest również to, że jeden pływaka nie będzie startował w jednej konkurencji na olimpiadzie.
  • Anna Panna
   12.08.2016 00:55
   Prawda i tak wyjdzie na jaw.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół