Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Wielkie wzruszenie

Wśród pielgrzymów nie zabrakło przedstawicieli władz i miast partnerskich Grybowa.

W uroczystości w Grybowie wzięli udział przedstawiciele miast partnerskich z Ukrainy, Słowacji i Rumunii, którzy przyjechali ze swoimi duszpasterzami. Wśród gości byli obecni reprezentanci polskiego parlamentu z PiS oraz Solidarnej Polski.

- Nie ukrywam, że dla mnie to była bardzo wzruszająca uroczystość. Ja w tym kościele byłem chrzczony, bierzmowany. Pamiętam wszystkich kapłanów, ks. Jana Solaka, który mnie chrzcił… Ze łzami w oczach przeżywałem ten dzień nie jako senator, ale katolik. Dziękuję Panu Bogu, że doczekałem podniesienia kościoła do godności bazyliki mniejszej - powiedział po Mszy św. senator Stanisław Kogut.

Ks. Ryszard Sorota w podziękowaniu na zakończenie Mszy św. powiedział o znaczącym udziale władz miasta Grybowa w odnowieniu świątyni i przygotowaniu uroczystości ogłoszenia jej bazyliką. Wyraził też wdzięczność przedstawicielom polskiego parlamentu. - Ale najbardziej dziękuję moim parafianom i księżom współpracownikom. Wszyscy możemy się czuć współtwórcami tego wydarzenia, ale również sześciu lat wytężonej pracy, żeby przywrócić grybowskiej bazylice dawny blask i świetność - podkreślił ks. kustosz.

   

« 1 »

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy