• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Chwalmy Pana!

  Grzegorz Brożek

  dodane 04.05.2013 20:32

  GPS - jak wyjaśniają skrót członkowie grupy - to Grupa Pana Sławiąca.

  Z okazji małego jubileuszu 4 maja grupa zagrała koncert ewangelizacyjny w sali widowiskowej Dąbrowskiego Domu Kultury. – Pięć lat temu poznaliśmy się wszyscy w kościele. Mieliśmy indywidulanie jakieś doświadczenia muzyczne, ale wtedy właśnie, w ramach spotkań młodzieżowych, zawiązaliśmy wspólnotę grających i śpiewających – wspomina Tomek Dąbrowa.

  Założycielem grupy był ks. Mariusz Ogorzelec. Najpierw w ogóle się nawet nie nazywali. – Graliśmy po prostu w czasie liturgii, czuwań, nabożeństw. Potem dopiero zaczęliśmy grać też inaczej, mocniej, z perkusją. Występowaliśmy na festynach, imprezach plenerowych. Byliśmy i jesteśmy zapraszani do parafii w okolicy, a także poza naszym regionem – dodaje Sebastian Lechowicz. Ks. Ogorzelec przyznaje, że założenie zespołu było potrzebą chwili. – Uczyłem ich w szkole. Wtedy nie wiedziałem, po co jeszcze, poza graniem, zakładać grupę. Dziś bym chyba wiedział – żeby nauczyli się bezinteresownie robić coś dla Pana Boga, dla Kościoła, by pomagali, żeby służyli młodym ludziom – mówi ks. Mariusz.

  Jak traktują granie? – My tu nauczyliśmy się nie tylko śpiewać, grać, ale i modlić się, modlić się muzyką, każdą nutą – przyznaje Sebastian. – My po to od samego początku spotykaliśmy się, żeby pomagać się ludziom modlić, a nie koncertować. Występy na scenie przyszły potem i są tylko uzupełnieniem – dodaje Tomek Dąbrowa.

  Czy to komuś jest potrzebne? W koncercie w Domu Kultury sala wypełniła się całkowicie.

  Zespół występuje w składzie: Wojtek Kuta – perkusja, Mateusz Łapa – bas, Sebastian Lechowicz – gitara elektryczna i akustyczna oraz śpiew, Tomek Dąbrowa – gitary, Szymon Zieliński – konga i instrumenty perkusyjne, Ania Lis – wokal i Jarosław Streb – klawisze. Opiekunem grupy jest ks. Marek Zembura.

  Grupa Pana Sławiąca
  4 maja, Dąbrowski Dom Kultury, fragmenty koncertu na 5-lecie zespołu.
  Gość Tarnowski

  Grupa Sławiąca Pana II
  4 maja, Dąbrowski Dom Kultury, fragmenty koncertu na 5-lecie zespołu.
  Gość Tarnowski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół