• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Tęgoborze uwielbień

  Ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 21.07.2013 21:00

  Dwa dni dla rodziny rozpoczęła charyzmatyczna modlitwa adoracyjna w plenerze.

  Już po raz drugi parafia w Tęgoborzy zorganizowała spotkanie dla wszystkich rodzin z parafii i najbliższej okolicy. – Rok temu był tylko jeden dzień przeznaczony na rodzinny festyn, na dobrą, godziwą zabawę. W tym roku poszerzyliśmy formułę naszego spotkania do dwóch dni i daliśmy pierwszeństwo modlitwie – mówi ks. Stanisław Berdzik, proboszcz. Dwa dni dla rodziny rozpoczęły się zatem Mszą św. na ołtarzu polowym, której przewodniczył ks. prał. Antoni Bielak. – Tęgoborze, Męcina… to miejsca uważane za najpiękniejsze na Sądecczyźnie, dlatego zachęcają do uwielbienia Boga. Motywem adoracji jest również słyszane słowo Boże i obecność Chrystusa w Eucharystii. Modlitwie uwielbienia towarzyszą znaki, cuda, boi się jej nawet szatan – mówił w homilii ks. Bielak, który jest ojcem duchownym w WSD w Tarnowie, pełni także posługę egzorcysty.

  Tęgoborze, adoracja, modlitwa uwielbienia
  Ks. Zbigniew Wielgosz /GN

  Po Mszy św. miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu w potężnej ponad dwumetrowej monstrancji. Modlitwę poprzedziła uroczysta procesja z kościoła parafialnego. Kapłana niosącego Najświętszy Sakrament prowadzili młodzi z miejscowej grupy apostolskiej. Modlitwę uwielbienia, która trwała do późnych godzin nocnych, prowadził zespół „Razem za Jezusem” z Lublina.

  Tęgoborze, adoracja
  Ks. Zbigniew Wielgosz /GN

  – Niesamowite, jak oni śpiewają, ile w nich radości, entuzjazmu. Jak tak na nich patrzę, to myślę, że nasza wiara jest taka trochę skostniała, sztywna, że boimy się ją pokazać, zamanifestować. Myślę, że wstydzimy się tak jawnie przyznać do Jezusa, że wolimy wierzyć w czterech ścianach domu – mówi jeden z uczestników modlitwy. Lider zespołu „Razem za Jezusem” zachęcał do żywiołowych reakcji, także do tańca. – Jezus „skompromitował się” niosąc krzyż dla naszego zbawienia, poniżył się przyjmując ludzki los, dlaczego my nie możemy się „skompromitować” dla Jezusa, dlaczego nie mielibyśmy z radością wyznać, że On jest naszym Panem – mówił do zgromadzonych. Drugiego dnia, 21 lipca, w godzinach popołudniowych odbył się festyn rodzinny. Na jego zakończenie wystąpił zespół Maleo Reggae Rockers.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół