• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Opatrzność błogosławi

  Grzegorz Brożek

  dodane 07.10.2013 10:31

  Kamień węgielny został podniesiony ze skały grobu św. Piotra i pobłogosławiony przez ojca świętego Franciszka w czerwcu 2013 roku.

   - Dziękujemy Bogu dziś za dar nowej parafii, za dar wznoszonego kościoła, prosząc o potrzebne łaski w życiu dla nas wszystkich, byście odczuwali z wiarą działanie Bożej Opatrzności. Modlę się o błogosławieństwo dla tych, którzy będą kontynuować prace przy tym kościele – mówił w homilii bp Andrzej Jeż.

  - Krzyż i plac, na którym stoimy, poświęcony został 8 lat temu. W 2008 roku poświęciliśmy kaplicę, która służy nam dziś jako kościół parafialny, bo od 1 stycznia 2009 roku jesteśmy samodzielną wspólnotą – mówi ks. Zbigniew Smołkowicz, proboszcz parafii. Wspólnota liczy 2000 wiernych. Tworzą ją mieszkańcy Woli Mieleckiej i Piątkowca.

  Papież Franciszek w czerwcu 2013 roku pobłogosławił kamień węgielny kościoła w Woli Mieleckiej.   Papież Franciszek w czerwcu 2013 roku pobłogosławił kamień węgielny kościoła w Woli Mieleckiej. arch. ks. Piotra Bajora Budowa kościoła trwa od 4 lat. Kamień i tablicę bp Andrzej Jeż wmurował w kaplicy pod chórem, która kiedyś będzie kaplicą świętych polskich. – Budujemy swoim tempem i zdajemy się na Opatrzność Bożą w tym dziele. Nie mamy składek obowiązkowych, wyznaczonych ofiar, etc. Cały czas zdajemy się na ludzką życzliwość i zrozumienie. Tak idziemy do przodu – uśmiecha się ks. Smołkowicz.

  – Kamień jest częścią skały grobu świętego Piotra na Watykanie, o czym świadczy załączony certyfikat podpisany przez kardynała Angelo Comastri, archiprezbitera Bazyliki św. Piotra Apostoła. Sam kamień jest zaplombowany i zawiera pieczęć Stolicy Apostolskiej potwierdzającą autentyczność pochodzenia z grobu Apostoła Piotra – informuje ks. dr Piotr Bajor, pochodzący z Woli Mieleckiej pracownik Kongregacji Edukacji Katolickiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół