• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Naucz się języka, znajdź lepszą pracę

  js

  dodane 25.11.2013 11:02

  Trwają zapisy na bezpłatne kursy języka angielskiego dla mieszkańców powiatów tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego.

  W grudniu w tarnowskiej Szkole Języków Obcych „Teddy Bear” rusza projekt „Angielski na luzie, krok po kroku – cierpliwie”. Są to bezpłatne kursy języka angielskiego na poziomie początkującym i średniozaawansowanym, obejmujące 60, 120 lub 240 godzin nauki języka, kończące się przystąpieniem do egzaminu TELC i uzyskaniem certyfikatu językowego.

  Projekt współfinansowany ze środków UE, jest skierowany do mieszkańców gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z powiatów tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego, którzy posiadają wykształcenie co najwyżej średnie i są w wieku 25 – 64 lat. Mogą w nim uczestniczyć zarówno osoby zatrudnione, jak i bezrobotne i nieaktywne zawodowo. – Docelowo planujemy uruchomić siedem kursów, w których będą uczestniczyły 84 osoby -- mówi pani Dorota Grajewska, dyrektor szkoły Teddy Bear. – Każdy uczestnik otrzyma bezpłatnie komplet podręczników i materiały niezbędne do nauki. Zajęcia prowadzić będą wykwalifikowani lektorzy w profesjonalnych pracowniach językowych. Wartość rynkowa 240 - godzinnego kursu językowego może sięgać nawet 4500 zł, a tu wszystko jest za darmo – dodaje pani Dorota.

  Ukończenie kursu umożliwi uczestnikom nabycie kompetencji i umiejętności w zakresie języka angielskiego na poziomie A2 lub B2 (według ESOKJ), potwierdzonych uznawanym w całej Europie certyfikatem TELC. Jest to główny cel projektu. Dzięki temu uczestnicy kursu będą mieć większe szanse na znalezienie pracy – nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami.

  – Jest to pierwszy tego typu projekt, realizowany przez naszą szkołę – wyjaśnia dyrektor. – Chcieliśmy umożliwić bezpłatną naukę j. angielskiego osobom dorosłym, które chcą się uczyć i podnosić własne kwalifikacje, a które z różnych przyczyn, najczęściej finansowych – tego nie robią. Na grupę docelową projektu wybraliśmy mieszkańców tzw. „obszarów wiejskich i miast do 50 tys. mieszkańców”, ponieważ na tych terenach dostęp do różnych szkoleń edukacyjnych, zwłaszcza językowych, jest utrudniony. Wielkim plusem projektu jest, że mogą w nim uczestniczyć również osoby pracujące, gdyż bezpłatne szkolenia są z reguły przeznaczone tylko dla osób bezrobotnych. Tymczasem wiele osób zatrudnionych chciałoby się dokształcać, a nie stać ich na to. Nasz projekt wychodzi im naprzeciw. Jest on także odpowiedzią na oczekiwania pracodawców, którzy uważają znajomość języków obcych u pracowników za rzecz bardzo ważną – dodaje.

  Zapisy na kursy trwają 8 grudnia. Szczegółowe informacje oraz dokumenty rekrutacyjne dostępne są w siedzibie szkoły: ul. Krakowska 2, 33-100 Tarnów i na stronie internetowej: www.teddybear.pl

   

   


   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół