• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • AK i KSM razem

  Joanna Sadowska

  dodane 25.11.2013 12:05

  24 XI w tarnowskiej katedrze Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przeżywali swe patronalne święto.

  – Dzień ten świętujemy wspólnie z Akcją Katolicką, gdyż łączą nas wspólne tradycje i historia. KSM przed wojną był częścią Akcji Katolickiej – mówi Kamila Mazurek, sekretarz zarządu KSM DT.

  Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Jeż. – Dzisiaj razem z członkami Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży dziękujemy Jezusowi Chrystusowi za te obszary naszego życia, które już udało się „oświetlić światłem wiary” i rozjaśnić blaskiem ewangelicznych wartości. Prosimy zarazem o moc i determinację w dalszym nadawaniu otaczającej nas rzeczywistości kształtu Królestwa Bożego. Jest to trudne i wymagające zadanie, zwłaszcza że coraz bardziej powszechny w polskim społeczeństwie jest styl zwracania się do Chrystusa i jego Kościoła na wzór szyderczych drwin ukrzyżowanego łotra. Owszem, trzeba z całą stanowczością i determinacją leczyć wszelkie rany wewnątrz samego Kościoła, wynagradzać zło i zwalczać je siłą dobra. Kościół pozostanie do końca swej ziemskiej historii Kościołem świętym, ale jednocześnie zbudowanym z grzesznych ludzi. Mamy jednak prawo upominać się o równowagę w publicznym i medialnym ukazywaniu wizerunku Kościoła. W imię zasad elementarnej sprawiedliwości i uczciwości trzeba także chcieć zauważyć ogrom dobra, które dokonuje się w Kościele i poprzez Kościół – mówił w homilii pasterz Kościoła tarnowskiego.

  W święcie uczestniczyli członkowie AK z całej diecezji   Tarnowska katedra
  W święcie uczestniczyli członkowie AK z całej diecezji
  Joanna Sadowska /GN
  Podczas Eucharystii nowi kandydaci do KSM złożyli przyrzeczenia i stali się pełnoprawnymi członkami KSM-u. Tego dnia w Tarnowie odbył się też Diecezjalny Zjazd KSM-u, ponadto wręczono certyfikaty ukończenia Młodzieżowej Szkoły Animatora, dyplomy i wyróżnienia za zaangażowanie w działalność KSM Diecezji Tarnowskiej oraz legitymacje i odznaki dla nowych członków stowarzyszenia.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół