• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Wracaj!

  Ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 15.12.2013 22:42

  Klerycki zespół ewangelizacyjny Genezareth wydał nową płytę. Koncert odbył się w WSD w Tarnowie.

  Wspólnota księży przełożonych i alumnów WSD w Tarnowie, zaproszeni goście wysłuchali koncertu ewangelizacyjnego zespołu Genezareth, który odbył się w seminaryjnej auli. Podczas koncertu miała miejsce promocja najnowszej płyty „Wracaj”. - To płyta zaadresowana nie tylko do księży, ale i sióstr zakonnych i świeckich. W życiu każdego z nas może pojawić się grzech, ale wszyscy mamy szansę powrotu do Boga - mówią członkowie zespołu.

  Zespół Genezareth powstał w 1996 roku, a w obecnym składzie gra od roku 2011. Celem zespołu jest uwielbienie osoby Jezusa Chrystusa śpiewem i modlitwą. - Swoimi koncertami chcemy głosić Ukrzyżowanego i prawdziwie być świadkami Miłości. Pragniemy, by w sercach ludzi słuchających naszej muzyki rodziła się głęboka wiara, prawdziwa nadzieja i gorąca miłość do Boga - mówią muzycy. 
  Genezaret to nazwa jeziora w Ziemi Świętej, nad którym Jezus powołał pierwszych uczniów. „Pójdźcie za mną, a sprawię, że staniecie się rybakami ludzi” (Mk 1,17).
  Genezareth to także słowo w języku hebrajskim oznaczające harfę (kinnor). Uczeni w Piśmie tak określali jezioro w Galilei zauważając, że fale wydają dźwięk podobny do harfy. - Postanowiliśmy tak nazwać zespół, aby choć w części ukazać wydarzenia, które miały tam miejsce. Naszą muzyką chcemy „łowić ludzi” dla Ewangelii - dodają klerycy.

  Genezareth wystąpił jako „support” przed takim zespołami jak: Bethel, Porozumienie, Mate. O, Deus Meus, Monika Kuszyńska z zespołem, Lachersi. Ostatnio zespół był także „supportem” przed zespołem Enej w czasie charytatywnego koncertu w Koszycach Małych k. Tarnowa. Zespół w tym roku zagrał w Dębowcu na XXVI Międzynarodowych Saletyńskich Spotkaniach Młodych, w Krakowie podczas Krakowskiego Rio oraz w Nowym Sączu w czasie Strefy Młodych Serc.

  Owocem pracy zespołu są trzy płyty: „Pan światłem mym” (1998), „Pobłogosław nas” (2002) oraz „Wracaj” (2013). Granie i śpiewanie sprawia im wielką radość, a wszystko chcą czynić dla Jezusa – Zbawiciela świata i człowieka.

  Zobacz fragmenty koncertu:

  Genezareth
  Ks. Zbigniew Wielgosz /GN

  Genezareth 2
  Ks. Zbigniew Wielgosz /GN

  Genezareth 3
  Ks. Zbigniew Wielgosz /GN

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół