• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Nie przegraj życia

  Ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 02.02.2014 08:58

  Bocheńska młodzież modliła się i bawiła podczas koncertu ewangelizacyjnego "Genezareth".

  W Oratorium św. Kingi w Bochni odbył się koncert ewangelizacyjny kleryckiego zespołu "Genezareth" z Tarnowa. Koncert był również okazją do prezentacji nowej płyty zespołu pt. "Wracaj".

  - Mamy nadzieję promować naszą płytę podczas akustycznych koncertów w okresie Wielkiego Postu, a z mocniejszym rockowym brzmieniem w maju i czerwcu, choć ilość koncertów tak do końca od nas nie zależy. Przygotowujemy również "Strefę młodych serc", która w zeszłym roku odbyła się w Nowym Sączu, a w tym będzie w Okulicach od 24 do 26 lipca. Obecny koncert w Bochni odbywa się podczas ferii diakonów. Myślę, że będzie to czas i modlitwy, i radości – mówi dk. Tomasz Biernat, lider zespołu.

  W spotkaniu wzięli udział młodzi ludzie, ale również całe rodziny. - Grają bardzo ostro, aż dziw, że to klerycy - śmieje się pan Jan, który przyszedł z wnuczką. - Świetnie, że klerycy mają taki zespół, że pokazują, jak dobrze się bawić i zarazem modlić – mówi Kasia z Bochni.

  Genezareth o sobie:

  Zespół Genezareth powstał w 1996 roku, a w obecnym składzie gra od roku 2011. Celem zespołu jest uwielbienie osoby Jezusa Chrystusa śpiewem i modlitwą. Swoimi koncertami chcemy głosić Ukrzyżowanego i prawdziwie być świadkami Miłości. Pragniemy, by w sercach ludzi słuchających naszej muzyki rodziła się głęboka wiara, prawdziwa nadzieja i gorąca miłość do Boga. Genezaret - to nazwa jeziora w Ziemi Świętej, nad którym Jezus powołał pierwszych uczniów. „Pójdźcie za mną, a sprawię, że staniecie się rybakami ludzi” (Mk 1,17). Genezareth to także słowo w języku hebrajskim oznaczające harfę (kinnor). Uczeni w Piśmie tak określali jezioro w Galilei zauważając, że fale wydają dźwięk podobny do harfy. Postanowiliśmy tak nazwać zespół, aby choć w części ukazać wydarzenia, które miały tam miejsce. Naszą muzyką chcemy „łowić ludzi” dla Ewangelii.

  Genezareth wystąpił jako „support” przed takim zespołami jak: Bethel, Porozumienie, Mate. O, Deus Meus, Monika Kuszyńska z zespołem, Lachersi. Ostatnio zespół był także „supportem” przed zespołem Enej w czasie charytatywnego koncertu w Koszycach Małych k. Tarnowa. Zespół w tym roku zagrał w Dębowcu na XXVI Międzynarodowych Saletyńskich Spotkaniach Młodych, w Krakowie podczas Krakowskiego Rio oraz w Nowym Sączu w czasie Strefy Młodych Serc. Owocem pracy zespołu są trzy płyty: „Pan światłem mym” (1998), „Pobłogosław nas” (2002) oraz „Wracaj” (2013). Granie i śpiewanie sprawia nam wielką radość, a wszystko chcemy czynić dla Jezusa - Zbawiciela świata i człowieka.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół