• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Bóg zapłać za służbę!

  gb

  dodane 02.02.2014 15:47

  2 lutego na wspólną modlitwę przybyło do stolicy diecezji kilkaset osób życia konsekrowanego.

  Uczestnicy uroczystości spotkali się w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, gdzie wysłuchali konferencji ascetycznej, a następnie wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu. Po niej przeszli do auli seminaryjnej, gdzie mieli możliwość obejrzeć „Oratorium o serdecznie dobrym człowieku”, zrealizowane przez artystów z Dębicy, pod kierunkiem Pawła Adamka. Była to opowieść o drodze duchowej bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela zgromadzenia sióstr służebniczek. W samo południe siostry, ojcowie i bracia modlili się w tarnowskiej katedrze na wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem bp. Władysława Bobowskiego. W czasie Mszy św. odnowili swoje śluby zakonne.
   
  W diecezji tarnowskiej pracuje 970 sióstr z 41 zgromadzeń i ok. 160 ojców i braci zakonnych z 15 zgromadzeń. - Światowy Dzień Życia Konsekrowanego jest okazją do wyrażenia wdzięczności za posługę sióstr, ojców i braci oraz do modlitwy w ich intencji, zwłaszcza o nowe powołania. Przyzwyczailiśmy się do widoku sióstr, które katechizują, opiekują się chorymi i cierpiącymi. W tym dniu szczególnie mówimy im „Bóg zapłać” – mówi ks. dr Jerzy Jurkiewicz, wikariusz biskupi ds. zakonnych. 
   
  Wierni we wszystkich parafiach mają okazję także materialnie wesprzeć siostry z zakonów kontemplacyjnych, mieszkających w ścisłej klauzurze. W diecezji mamy takie 3 klasztory: karmelitanek w Tarnowie, bernardynek w Kończyskach i klarysek w Starym Sączu. - Klauzura to nie zamknięcie się, ucieczka od świata zewnętrznego, ale raczej świadectwo życia całkowicie oddanego Bogu – dodaje ks. Jurkiewicz.
   
  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • ksadamkaczor64
   02.02.2014 17:12

   "Pragniemy skierować kilka słów do młodzieży, do dziewcząt i chłopców.

   Drogi Młody Przyjacielu!
   Nie myśl, że życie konsekrowane jest czymś nudnym, bezbarwnym, niedzisiejszym, przeznaczonym dla tych, którzy nie są w stanie poradzić sobie w życiu. Nie ulegaj przewrotnej mentalności świata, wedle której sensem życia jest bogactwo i przyjemność.
   Jeśli słyszysz głos Mistrza, który Cię wzywa – odpowiedz hojnie i wielkodusznie, z radością i entuzjazmem. Życie konsekrowane jest piękną przygodą, której bohaterem jest On sam, Jezus Chrystus, Twój Zbawiciel. Tylko z Nim życie może być naprawdę spełnione. Jeśli Pan Cię wzywa, nie ociągaj się, ale wyrusz w drogę! To On zabierze Cię ze sobą, poprowadzi za rękę i pozwoli wypłynąć na głębię"
   (z listu biskupów na Dzień Życia Konsekrowanego 2 lutego 2014 roku)
   http://www.nazaretanki.krakow.pl/

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół