• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Najlepsze rakiety w parafii

  Grzegorz Brożek /GN

  dodane 08.02.2014 16:44

  Proboszcz ks. Andrzej Krajewski i Danuta Niemiec, kierownik zespołu „Siedlecanie” zorganizowali I Turniej Tenisa Stołowego Parafii Chełm.

  Zawody zorganizowano w czasie ferii zimowych. - Nie ma śniegu, więc dzieci nie bardzo mogą spędzić czas na zewnątrz. Ale z drugiej strony bardzo lubią tenis stołowy, co widzę na co dzień w szkole, kiedy każdą chwilę, każdą przerwę spędzają przy stole. Grają o tzw. króla, cieszą się przy tym niesamowicie – mówi ks. Andrzej Krajewski, proboszcz parafii Chełm. Tą dyscypliną sportową interesują się nie tylko dzieci. Do turnieju zgłosiło się także kilkunastu seniorów. W sumie w zawodach wzięło udział 50 zawodników. 
  Ks. Krajewski sam jest zapalonym pingpongistą. - Szereg zalet ma ten sport: zapewnia trochę ruchu, jest zawsze spotkaniem człowieka z człowiekiem, uczy respektowania zasad – dodaje. Jego zdaniem udaje się dzięki sportowi wyciągać dzieci z domu, odciągać od komputera. - Jeżeli ksiądz może to organizować, być przy tym, być z ludźmi, to ja widzę także w sporcie możliwość oddziaływania duszpasterskiego – przyznaje ks. Andrzej. 
   
  W turnieju zwyciężyli: 
   
  W kategorii: dziewczęta
  1. Klaudia Chojnacka - Siedlec
  2. Sylwia Grzesik - Siedlec
  3. Ilona Sarlej - Siedlec
   
  W kategorii: szkoła podstawowa
  1. Marcin Strach - Chełm
  2. Mikołaj Klimek - Siedlec
  3. Maksymilian Jankowicz - Moszczenica
   
  W kategorii: gimnazjum
  1. Kacper Korczakowski - Siedlec
  2. Adam Korczakowski - Siedlec
  3. Tobiasz Lewandowki - Siedlec
   
  W kategorii: szkoła średnia i dorośli
  1. Krzysztof Chojnacki - Siedlec
  2. Patryk Włudyka - Siedlec
  3. Tomasz Niemiec - Siedlec
   
  W kategorii: OPEN
  1. Marcin Korbut
  2. Kacper Korczakowski
  3. Janusz Strojny
   
  W kategorii OPEN  ks. proboszcz Andrzej Krajewski ufundował puchar przechodni, który otrzymał Marcin Korbut. Zwycięzca zagrał mecz z księdzem proboszczem, ale niestety tę rywalizację przegrał. Dodatkowo puchary otrzymali: najmłodszy uczestnik zawodów, a był nim Przemek Wiktor, oraz najwcześniej urodzony, a okazał się nim pan Władysław Zieliński. 
   
  Fundatorami nagród i pucharów turnieju byli: ks. proboszcz Andrzej Krajewski, ks. kanonik Antoni Tworek, Danuta Niemiec, Emilia Leo, Roman Pilch, Stanisław Cagiel.
  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół