• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Warsztat wody, iluzji i efekty 3D

  js/Anna Święs

  dodane 21.02.2014 09:21

  19 lutego w Zespole Szkół w Koniuszowej odbył się piknik edukacyjny organizowany przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w ramach projektu EDUSCIENCE.

  W tym innowacyjnym projekcie od ponad 1,5 roku uczestniczy klasa II Gimnazjum im. gen. Franciszka Gągora w Koniuszowej.

  Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły Jarosław Gliński, który przywitał zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli z Nowego Targu, Grybowa, Łętowni, Mogilna i Korzennej. Po krótkiej prezentacji programu oraz przedstawieniu prowadzących - uroczystego otwarcia pikniku dokonał wójt Gminy Korzenna Leszek Skowron.

  Piknik rozpoczął się pokazem naukowym, łączącym w sobie zagadnienia fizyko - chemiczne. Organizatorzy zaprezentowali unikalne właściwości ciekłego azotu oraz różne barwy ognia, w zależności od spalanych gazów szlachetnych. Pokazom towarzyszyły   Z zajęć skorzystali nie tylko uczestnicy projektu, ale również wszyscy uczniowie gimnazjum
  arch. szkoły
  ogromne emocje ze strony publiczności.

  Kolejnym etapem pikniku były warsztaty naukowe: warsztat wody, iluzja i efekty 3D, maszyna prawdopodobieństwa, moje własne DNA, doświadczenia z magnetyzmu i obliczanie prędkości światła. Dużą popularnością cieszyły się stanowiska samoobsługowe - uczniowie sprawdzali działanie zjawiska rezonansu mechanicznego, obserwowali cechy obrazu odbitego w lustrze, a za pomocą dużego bębna dowiedzieli się, w jaki sposób w postaci zaburzeń cząstek powietrza rozchodzi się dźwięk. Niesamowitym przeżyciem była wizyta w  planetarium, która stała się fascynującą lekcją astronomii. Uczniowie mogli poznać budowę planet Układu Słonecznego i poznać fazy Księżyca.

  Na zakończenie pikniku odbyło się losowanie nagród wśród uczniów, którzy uczestniczyli w warsztatach. Piknik okazał się niezwykłym spotkaniem z nauką, przybliżeniem tematyki zjawisk, które zachodzą na co dzień w  otaczającej nas przyrodzie. - Piknik Edukacyjny to koleje przedsięwzięcie, które zrealizowaliśmy w ramach prowadzonej w szkole innowacji pedagogicznej Eduscience - mówi dyrektor szkoły, Jarosław Gliński. - Z bardzo ciekawych zajęć skorzystali nie tylko uczestnicy projektu, ale również wszyscy uczniowie Gimnazjum im. gen. Franciszka Gągora w Koniuszowej. Prawa fizyki, chemii i astronomii opowiedziane poprzez zabawę na pewno na długo pozostaną w pamięci uczestników. Dziękuję wszystkim nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół w Koniuszowej za trud włożony w organizację pikniku. W sposób szczególny pragnę podziękować szkolnemu koordynatorowi projektu - pani Annie Święs oraz Wójtowi Gminy Korzenna - Leszkowi Skowronowi za otwartość na innowacyjne podejście do nauki oraz wyrażenie zgody na udział naszej szkoły w tym ciekawym projekcie.

    Piknik edukacyjny odbył się w ramach projektu EDUSCIENCE
  arch. szkoły

    Piknik był niezwykłym spotkaniem z nauką
  arch. szkoły

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół