• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Mają być listem Bożym

  js/Natalia Pochroń

  dodane 02.03.2014 08:06

  Młodzież otrzymała krzyż z ziemią z miejsca męczeństwa bł. Karoliny i kawałkiem gruszy.

  W sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie odbyła się uroczysta Msza św., stanowiąca centralny punkt trzydniowego spotkania przedstawicieli wszystkich polskich diecezji, w ramach XI Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży.

  Głównym celebransem był ordynariusz diecezji tarnowskiej biskup Andrzej Jeż, który w słowach skierowanych do młodzieży wskazywał na bł. Karolinę i zachęcał, aby tak jak jest obecna w ich codziennym życiu, również towarzyszyła im w trudzie przygotowań do mających się odbyć w 2016 r. w Krakowie Światowych Dni Młodzieży. Współkoncelebransami byli biskup radomski Henryk Tomasik oraz biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Damian Muskus, który w homilii zaznaczył, że wątpliwości w wierze, które niejednokrotnie ogarniają współczesną młodzież, nie obce były także uczniom Chrystusa. Są wpisane w naturę człowieka, zaś najlepszym sposobem na ich przezwyciężanie jest Słowo Boże, które stanowi źródło i przyczynę wszelkiego istnienia oraz wyjaśnia wiele niejasnych pozornie mechanizmów funkcjonowania świata i samego człowieka. Na koniec wezwał młodych, aby w perspektywie zbliżających się Dni Młodzieży, byli listem Bożym, skierowanym do tych, którzy przeżywają kryzys wiary i nie mają odwagi otworzyć się na zbawcze działanie Chrystusa.

  Na koniec Mszy św. przedstawiciele każdej diecezji otrzymali krzyż z ziemią z miejsca męczeństwa bł. Karoliny i kawałkiem gruszy, dyplom poświadczający uczestnictwo w przygotowaniach ŚDM, podpisany przez kardynała Stanisława Dziwisza oraz specjalne błogosławieństwo, które ma ich umacniać w działaniach podejmowanych we własnych diecezjach.

  Muzyczną oprawę Mszy św. przygotowała schola diecezji tarnowskiej.

    Specjalne błogosławieństwo ma ich umacniać w działaniach na rzecz ŚDM
  Krzysztof Łańka

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół