• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Przyjaźń z KUL-em

  Grzegorz Brożek

  dodane 03.03.2014 09:33

  Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie nawiązało współpracę z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. 28 lutego pracownicy KUL przyjechali do miasta i spotkali się z młodzieżą Powiśla Dąbrowskiego.

  Tego dnia w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych odbyło się sympozjum „Ideał przyjaźni w kulturze dawnego Izraela”. W jego trakcie przedstawiciele lubelskiej uczelni mówili m.in. o przyjaźni w kulturach ościennych starożytnych Żydów, przyjaźni w nauczaniu Syracydesa, przyjaźni w relacjach narzeczeńskich i oblubieńczych w świetle księgi „Pieśń nad Pieśniami”. W spotkaniu wzięli udział młodzi ludzie, głównie z klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Dąbrowskiego.

  - Temat przyjaźni jest bardzo życiowy. Zarazem bywa kłopotliwy, bo wielu młodych ludzi nie zawsze umie tworzyć relacje przyjaźni. Mam nadzieję, że to, co usłyszą, będzie mogło im się przydać w życiu. Zarazem może wykorzystają to na egzaminie maturalnym, do którego się przygotowują - mówi ks. Paweł Nowak, katecheta, współorganizator sympozjum.

  - Ja jestem bardzo zadowolona, bo wizyta naukowców z Instytutu Kulturoznawstwa KUL otwiera przed nasza młodzieżą nową perspektywę. Mam nadzieję, że w ten sposób zaczyna się dobra współpraca Instytutu Kulturoznawstwa i naszej placówki - ma nadzieję Magdalena Mach-Surowiec, dyrektor PCEiKZ w Szczucinie. Głównym prelegentem sympozjum był kapłan diecezji tarnowskiej pracujący na KUL, biblista i filolog klasyczny ks. dr Grzegorz Baran. - Cieszę się, że możemy tu być, że możemy z młodzieżą się spotkać. Mam nadzieję, że coś wyniosą z tego spotkania. Może również zechcą zainteresować się ofertą dydaktyczną, którą dla nich przygotował nasz Uniwersytet - mówi ks. dr Grzegorz Baran z KUL.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół