• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Wygrała z rakiem, teraz niesie nadzieję

  js

  dodane 06.03.2014 10:34

  Marzena Mordarska-Czuchra, dębicka amazonka i od niedawna rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Dębicy, znalazła się w gronie 5 osób nominowanych w ogólnopolskim plebiscycie kampanii społecznej "Rak to się leczy". W półfinale plebiscytu znalazła się w kategorii "Człowiek niosący nadzieję".

  Pozytywna motywacja, humor i niestandardowe działania to główne cechy, a zarazem największe atuty kampanii społecznej „Rak. To się leczy!”. 4 lutego ruszyła jej druga edycja, w której organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej działań edukacyjnych promujących profilaktykę pierwotną. Kampanii towarzyszyć będą rysunki autorstwa Henryka Sawki, których bohaterowie przemówią głosem Zbigniewa Zamachowskiego oraz Bronisława Cieślaka. „Rak. To się leczy!” – kampania, która nie „grozi”, „nie straszy”, a pokazuje pozytywne przykłady walki z rakiem. Dodatkowo, dzięki nietypowym działaniom, zachęca do korzystania z dostępnych badań profilaktycznych, bo jak mówią specjaliści – rak wcześnie wykryty może być całkowicie uleczalny!

  W jej ramach przewidzianych jest kilka działań (więcej szczegółów na temat akcji na stronie www.rak.to.się.leczy.pl) Jedną z nich jest plebiscyt  „Rak. To się leczy!”, czyli wyróżnienia najlepszych instytucji i osób najbardziej zaangażowanych w walkę z rakiem oraz kampanii edukacyjnych i dziennikarzy zaangażowanych w edukację onkologiczną.

  Właśnie w tym plebiscycie ze zgłoszeń z całej Polski w gronie półfinalistów znalazła się dębiczanka, Marzena Mordarska-Czuchra, amazonka, od niedawna rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Dębicy. – To dla mnie ogromne zaskoczenie, nie spodziewałam się tego – mówi Marzena Mordarska-Czuchra. – Zajrzałam na stronę www.rak.to.się.leczy.pl i... znalazłam swoje nazwisko w gronie półfinalistek. Nie mogę to uwierzyć, ale jestem bardzo szczęśliwa – dodaje.

  Dębicka Amazonka znalazła się w kategorii „Człowiek niosący nadzieję”. Oprócz niej są tam jeszcze cztery inne osoby z którymi rywalizować będzie o wejście do finału.

  Marzena Mordarska-Czuchra jest pomysłodawczynią akcji profilaktycznych zachęcających kobiety do badań profilaktycznych w zakresie raka piersi. Z jej inicjatywy powstała książka „Nieustraszone. Historie dębickich Amazonek walczących z rakiem piersi” oraz wciąż trwa akcja „Dębica Dębiczankom”. Sześć kobiet pod wpływem jej działań poszły się zbadać i wykryły że są chore. Kolejnych siedem czeka na wyniki badań.

  Na dębiczankę można głosować tutaj do 26 marca.

  Ogłoszenie zwycięzców Plebiscytu i wręczenie statuetek podczas uroczystej gali w Warszawie (3 kwietnia 2014 r.).

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: AMAZONKI, DĘBICA

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół