• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Zakończyła się Olimpiada Teologii Katolickiej

  Joanna Sadowska

  dodane 07.03.2014 10:38

  W Tarnowie 92 uczniów szkół ponadgimnazjalnych walczyło o zwycięstwo w etapie diecezjalnym.

  7 marca w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie odbyła się XXIV Olimpiada Teologii Katolickiej pt. „Męczennicy XX wieku – świadkowie wiary".

  Do etapu szkolnego zgłosiło się około 500 uczniów. Do finału diecezjalnego zakwalifikowało się 96, z czego do Tarnowa przyjechało 92 uczniów.

  Tegoroczni laureaci to:

  1. Beata Bulanda, ZS Łącko

  2. Joanna Możdżeń, ZSO Bochnia

  3. Aleksandra Kowalczyk, III LO w Tarnowie

  Kolejne miejsca zajęli: Anna Smoleń ZSO nr 2 Nowy Sącz , Wojciech Lewicki LO Tuchów, Patrycja Śmiałek ZSO Bochnia, Konrad Dziedzic ZSO Nr 2 Nowy Sącz, Daniel Babik ZSP Stary Sącz, Wiktoria Ogar ZSO IVLO Tarnów - Mościce, Bartłomiej Dudek II LO Mielec.

  – Celem olimpiady jest zapoznanie uczniów z historią i świadectwem wiary męczenników XX wieku, ich życiem, działaniem i wpływem na przemiany w Europie i na świecie.

  Z lewej ks. Robert Dytko z Wydziału Katechetycznego   Uczestnicy olimpiady wraz ze swymi katechetami
  Z lewej ks. Robert Dytko z Wydziału Katechetycznego
  Joanna Sadowska /GN
  Liczba tegorocznych olimpijczyków jest porównywalna do lat poprzednich. – Dużo zależy tu od katechetów, którzy motywują uczniów do udziału, a potem im towarzyszą, czyli pomagają w dojściu do literatury, która jest bardzo obszerna. Bez ich pomocy i wsparcia sami uczniowie nie dadzą rady. Widzimy, że wytworzyła się elita katechetów, jednych i tych samych, którzy promują olimpiadę. Apelujemy do pozostałych, aby też się w to włączyli,  tym bardziej, że młodzież jest chętna – mówi ks. Bogusław Połeć, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.


   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół