• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Prekoncepcja na tapecie

  Grzegorz Brożek

  dodane 13.03.2014 12:40

  W dębickiej parafii Miłosierdzia Bożego odbyło się 12 marca rejonowe spotkanie doradców życia rodzinnego.

  Doroczne spotkania szkoleniowe w tym roku rozpoczęły się 3 marca od warsztatów w Tarnowie. Kolejno doradcy z rejonów spotykali się w Bochni i Wierzchosławicach. - Spotkania mają poszerzyć kompetencje doradców, przypomnieć o niektórych aspektach świadczenia przez nas pomocy, dostarczyć więcej użytecznej wiedzy do zastosowania w praktyce - mówi Sylwia Kulig, diecezjalna doradczyni życia rodzinnego.
  W tym roku tematem szkoleń jest opieka prekoncepcyjna, czyli przed planowaną ciążą. - To szereg czynników, na które warto uczulać odwiedzających poradnię narzeczonych i małżonków, które mają bądź mogą mieć wpływ na poczęcie dziecka. Chodzi tu m.in. o prawidłową dietę, unikanie używek, substancji szkodliwych, które mogą niekorzystnie wpłynąć na życie, które się rozpoczyna. Musimy uświadamiać przyszłych rodziców, że bezwzględnie warto o siebie dbać zawsze, a już zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy być przekazicielami nowego życie - dodaje Sylwia Kulig.
  W formacyjnej części szkoleń ks. dr Jan Banach przypomina doradcom nauczanie błogosławionego papieża Jana Pawła II o rodzinie.

  Kolejne spotkania zaplanowano:
  19 III – Mielec, parafia Ducha Świętego (rejon Mielec)
  31 III – Szczucin
    3 IV – Marcinkowice
    7 IV – Bobowa
  10 IV – Krościenko
  23 IV – Limanowa, parafia Matki Bożej Bolesnej
   
  Uczestnicy spotkania w Wierzchosławicach   Uczestnicy spotkania w Wierzchosławicach Grzegorz Brożek /GN
  Uczestnicy spotkania w Wierzchosławicach   Uczestnicy spotkania w Wierzchosławicach Grzegorz Brożek /GN Uczestnicy spotkania w Wierzchosławicach   Uczestnicy spotkania w Wierzchosławicach Grzegorz Brożek /GN Uczestnicy spotkania w Wierzchosławicach   Uczestnicy spotkania w Wierzchosławicach Grzegorz Brożek /GN
  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół