• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Najlepsi w Polsce

  js

  dodane 19.03.2014 09:07

  Decyzją Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Warszawie, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Szerzyn została wybrana najlepszą młodzieżową jednostką w Polsce w 2013 roku.

  Ocena została dokonana w oparciu o obiektywne i precyzyjne kryteria konkursowe, które mierzyły wszystkie sfery działalności jednostki, zarówno bojową, kulturalną, jak i społeczną. Przesłana do audytu aplikacja dokumentująca prace młodych adeptów pożarnictwa z Szerzyn liczyła ponad 500 stron.

  Najważniejsze działania to m.in. utworzenie własnej struktury organizacyjnej, ufundowanie Proporca MDP (sztandaru), organizowanie spotkań szkoleniowych z uczniami z Zespołu Szkół w Szerzynach, przygotowanie pokazów dla najmłodszych mieszkańców Szerzyn z okazji Dnia Dziecka, organizacja turniejów sportowych  i wycieczek, powołanie Młodzieżowej Drużyny Wolontariuszy PCK w Szerzynach i zorganizowanie zbiórki pieniędzy, udział w pokazie ratownictwa na imprezie Dzień Rodziny w Szerzynach.

  Młodzieżową Drużynę Pożarniczą tworzy 16 osób, którymi opiekują się druhowie Krystian Furman i Kamil Mitoraj. Nadzór merytoryczny MDP zapewniają, od strony bojowej i pożarniczej druh Grzegorz Dłuski, komendant gminny w Szerzynach, natomiast od strony finansowej i organizacyjnej druh Grzegorz Gotfryd, wiceprezes OSP Szerzyny.

  – Bardzo się cieszę, że pasja młodych strażaków z Szerzyn została zauważona i wyróżniona. Zdaję sobie sprawę ile było pracy, poświęcenia, wyrzeczeń, aby w pełni zorganizować grupę młodych i ambitnych ludzi, którzy nie szczędzili swojego czasu, by jak najlepiej się przygotować do współzawodnictwa na szczeblu kraju. Wymagające kryteria oceny dodatkowo mobilizowały do pracy – mówi Grzegorz Gotfryd, wiceprezes OSP w Szerzynach.

  W listopadzie 2012 roku na zaproszenie wiceprezesa Gotfryda jednostkę z Szerzyn odwiedził ordynariusz diecezji tarnowskiej bp Andrzej Jeż, który uroczyście poświęcił Izbę Tradycji OSP w Szerzynach i spotkał się ze strażakami, w tym ze zwycięską Młodzieżową Drużyną Pożarniczą. We wrześniu tego roku jednostka OSP z Szerzyn będzie obchodzić 135. rocznicę utworzenia.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół