• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Szkoła Podstawowa w Gnojniku

  xzw

  |

  Foto Gość

  dodane 03.04.2014 11:38

  Co roku społeczność szkolna wędruje śladami Jana Pawła II poznając najważniejsze miejsca jego życia.

  Imię Jana Pawła II otrzymała 22 października 2003 roku. Do najważniejszych wydarzeń i inicjatyw szkolnych związanych z patronem zalicza się: rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego, obchody rocznicy nadania imienia, m.in. przez uczestnictwo we Mszy św. W szkole został utworzony kącik patrona, na korytarzach i w klasach znajdują się gazetki tematyczne. Uczniowie wyjeżdżają na rajdy turystyczno-pielgrzymkowe „Śladami Patrona”. Szkolny program wychowawczy został napisany w oparciu o nauczanie Jana Pawła II.

  Szkoła należy do Ogólnopolskiej i Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Współpraca w ramach tej przynależności polega na organizowaniu konkursów, uroczystości, spotkań, prezentacji, m.in. coroczne spotkania na Jasnej Górze, w Gródku nad Dunajcem, Tarnowie i Starym Sączu. W miarę systematyczny jest udział w spotkaniach „urodzinowych” w Wadowicach. Od 10 lat szkoła jest organizatorem gminnego konkursu wiedzy o Janie Pawle II, a od 2005 roku prowadzi akcję „Adopcja na odległość”. W rocznice związane z patronem szkoła organizuje uroczyste akademie nie tylko na swoim terenie, ale również w kościele parafialnym.

  Z okazji kanonizacji Jana Pawła II planuje się: z inicjatywy SK Caritas w okresie Wielkiego Postu modlitwa różańcowa chętnych uczniów, nauczycieli i pracowników o pokój na Ukrainie, wspólną modlitwę (nowenna) w intencji dzieci  i młodzieży (kwiecień 2014), wyjazd grupy nauczycieli do Rzymu na uroczystość kanonizacyjną, inscenizację papieską z okazji kanonizacji w kościele parafialnym, udział w konkursach organizowanych przez instytucje zewnętrzne (np. konkurs wiedzy o Janie Pawle II „Bądź wielkim” – Dąbrowa Tarnowska, „Błogosławiony Jan Paweł II w drodze do świętości” – Brzesko, „Kanonizacja Jana Pawła II” – OHP Kraków, organizację gminnego konkursu wiedzy o Janie Pawle II „Świętość jest miarą zwykłego życia chrześcijańskiego” i wykonanie gazetki szkolnej okolicznościowej o kanonizacji Jana Pawła II.

  «« | « | 1 | » | »»
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół