Nowy numer 17/2018 Archiwum

Szkoła podstawowa w Swoszowej

Święto patrona obchodzą 16 października, w rocznicę wyboru na papieża.

Szkoła otrzymała imię Jana Pawła II po zakończeniu V pielgrzymki papieża do Polski 14  czerwca 1997 roku. Corocznie 16 października odbywa się uroczystość szkolna jako Święto Patrona Szkoły. Szkoła podejmowała szereg inicjatyw związanych z Janem Pawłem II m. in. konkursy szkolne i międzyszkolne, bardzo uroczyście obchodzone były rocznice wyboru na papieża oraz rocznice jego śmierci.

Odbywały się w tym czasie uroczyste akademie i wieczornice, a społeczność szkolna modliła się o rychłą beatyfikację, a następnie o kanonizację Jana Pawła II. Zorganizowano Gminny Konkurs Poetycko-Plastyczny „Jan Paweł II - wzorem do naśladowania”, a materiały z konkursu wydano w postaci broszurki. Szkoła bierze udział w spotkaniach Diecezjalnej i Ogólnopolskiej Rodziny Szkół Jana Pawła II.

W związku z kanonizacją Jana Pawła II planuje się wspólnie z parafią  zorganizować uroczystość poświęconą patronowi. Rozpocznie się ona Mszą św. w kościele, a następnie w szkole odbędzie się akademia z udziałem zaproszonych przedstawicieli rodziców i władz samorządowych. Zostanie wykonana dekoracja tematyczna o kanonizacji Jana Pawła II.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .