• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Podstawówka w Zabrniu

  xzw

  dodane 03.04.2014 14:27

  Uczniowie i nauczyciele przygotowują akademie okolicznościowe z okazji urodzin Karola Wojtyły i Dnia Patrona.

  Szkoła nosi imię Jana Pawła II od 16 października 2008 roku. Uczniowie tej placówki uczestniczą w konkursach plastycznych „Jan Paweł II w oczach dziecka” i literackich „Nasz Patron”. W budynku szkoły powstał kącik jej patrona. Inną pamiątką jest tablica z brązu umieszczona na froncie budynku. Tablica upamiętnia również nadanie imienia Jana Pawła II szkole w Zabrniu.

  Najważniejsze wydarzenia związane z patronem są dokumentowane w formie wystawy zdjęć, prezentowanej na szkolnym korytarzu. Uczniowie co roku jadą na spotkania Szkół im. Jana Pawła II. Z zebranych pieniędzy udało się ufundować sztandar szkoły, z którym delegacja uczniów uczestniczy w różnych uroczystościach religijnych i świeckich. Z okazji beatyfikacji Jana Pawła II cały budynek szkoły został specjalnie udekorowany. W tym dniu wszyscy uczniowie wzięli udział w Mszy św. w kościele parafialnym. Ważnym elementem programu wychowawczego szkoły są wycieczki do miejsc związanych z Janem Pawłem II, więc do Wadowic, Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Częstochowy. Obok szkoły został posadzony dąb z Wadowic, upamiętniający miejsce urodzin papieża Polaka. Uczniowie brali również udział w kolejnych edycjach konkursu „Bądź wielkim”. W szkole odbywają się cyklicznie lekcje o papieżu, opracowany został album o uroczystości nadania imienia placówce oraz albumy o podróżach papieskich. Uczniowie i nauczyciele przygotowują akademie okolicznościowe z okazji urodzin Karola Wojtyły i Dnia Patrona, wręczane są wówczas obrazki z Janem Pawłem II. Organizowane są wyjazdy do kina na filmy o papieżu „Karol – człowiek, który został papieżem”, „Karol. Papież, który pozostał człowiekiem”, „Szukałem Was”. Corocznie przy opracowaniu planu wychowawczego szkoła kieruje się wartościami wyznawanymi i nauczanymi przez Jana Pawła II.

  Z okazji kanonizacji Jana Pawła II zaplanowano wyjazd na projekcję filmu „Karol, który został świętym”, przeprowadzenie cyklu zajęć w kl. I-VI w oparciu o film, przeprowadzenie konkursu plastycznego „Jan Paweł II w oczach dziecka” - zorganizowanie wystawy, konkurs literacki „Nasz Patron” - wydanie tomiku wierszy, naukę piosenek związanych z patronem, projekcje filmów o papieżu przypominających jego sylwetkę i nauczanie, dekorację budynku szkoły na dzień kanonizacji, udział całej społeczności szkolnej we Mszy św. w dniu kanonizacji w kościele parafialnym w Zabrniu, opracowanie, przygotowanie i przedstawienie po Eucharystii w dniu kanonizacji montażu słowno - muzycznego „W hołdzie Janowi Pawłowi II”.

  «« | « | 1 | » | »»
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół