Nowy numer 16/2018 Archiwum

Papież w Zakliczynie

Fotograficzną dokumentację związków Karola Wojtyły z miastem sporządził Adam Bujak.

 - Wystawa jest własnością Katolickiego Centrum Kultury w Krakowie. Przygotowano ją w 2008 roku, była pokazywana w wielu miejscach Polski i poza jej granicami. Zaprosiliśmy tę ekspozycję do nas, w kontekście zbliżającej się kanonizacji bł. Jana Pawła II – mówi Kazimierz Dudzik, dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Szczególnym, dodatkowym powodem jest fakt, że Jan Paweł II jest honorowym obywatelem Miasta i Gminy Zakliczyn. – Drugiego lipca 2000 roku w Sali Klementyńskiej papież odebrał ryngraf potwierdzający ten fakt. Poza tym pamięć o ojcu świętym jest tu ciągle żywa. Wszyscy mają w pamięci czas odchodzenia Jana Pawła II, te wielkie gromady ludzi, które gromadziły się na naszym rynku, na którym mieszkańcy gminy ułożyli olbrzymi krzyż ze zniczy – dodaje K. Dudzik.

Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem. W godzinach dopołudniowych przychodzi młodzież z nauczycielami, po południu osoby indywidualne, dla których jest ona okazją do refleksji, wspomnienia własnych spotkań z ojcem świętym.

Ratusz w Zakliczynie, w którym mieści się Zakliczyńskie Centrum Kultury   Ratusz w Zakliczynie, w którym mieści się Zakliczyńskie Centrum Kultury Grzegorz Brożek /GN   Grzegorz Brożek /GN

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .