• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Nieustraszone niestrudzone

  js

  dodane 09.05.2014 00:30

  W Studio Gawle w Dębicy odbyła się nowa sesja zdjęciowa Dębickich Amazonek.

  Zrobione zdjęcia zostaną wykorzystane w nowej książce amazonek, która ukaże się już w czerwcu tego roku. Amazonki znowu będą wzruszać swoimi historiami i dawać nadzieję, tym których dotknie choroba nowotworowa. Opowiedzą też o tym jak wygląda ich życie po walce z rakiem.

  – Musiałam tutaj być i wziąć udział z dziewczynami w tej sesji. Bardzo mi na tym zależało – mówi Małgorzata Wilk, jedna z nowych amazonek, która zaledwie dzień wcześniej wyszła ze szpitala po przeprowadzonej mastektomii. Małgosia, która jest już po ciężkiej chemioterapii na sesję zdjęciową przyszła pełna entuzjazmu. – Ta sesja bardzo mi poprawia samopoczucie. Cieszę się, że tu jestem – mówiła podczas realizacji zdjęć. Razem z Małgosią Wilk w sesji zdjęciowej wzięły udział: Teresa Szostak, Ewa Kubisztal, Maria Góra – Szczygieł, Elżbieta Kołodziej, Sylwia Murdza – Chrobak i Marzena Mordarska-Czuchra. –  Ta sesja to dla mnie wielkie przeżycie i fantastyczna przygoda. Jestem nową amazonką, niespełna rok temu przystąpiłam do Dębickiego Stowarzyszenia Amazonka i uczestniczę w spotkaniach, które dają mi duże wsparcie psychiczne – mówi Elżbieta Kołodziej z Głowaczowej.

  W przygotowaniu nowej książki Dębickich Amazonek podobnie jak w roku ubiegłym biorą udział uczennice z klasy o profilu dziennikarskim z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Część z nich brała udział w projekcie amazonek już w ubiegłym roku i jak się okazało tematyka związana z amazonkami i  profilaktyką nowotworową była dla nich bardzo interesująca i po raz drugi chciały uczestniczyć w projekcie. – W nowej książce, która ukaże się w czerwcu tego roku na Dni Dębicy pojawią się historie zarówno nowych amazonek, które do Dębickiego Stowarzyszenia Amazonka trafiły w ciągu ostatniego roku  jak i amazonek których historie znalazły się na łamach ubiegłorocznego wydania książki, ale pokazane w inny sposób. W książce znajdzie się także rozdział poświęcony stronie medycznej leczenia onkologicznego, a w nim między innymi wywiady z lekarzami onkologami – mówi Marzena Mordarska – Czuchra, współautorka ubiegłorocznej i nowej książki Dębickich Amazonek.

  Książka „Nieustraszone”, która ukazała się w ubiegłym roku oraz akcja profilaktyczna Dębica Dębiczankom zmobilizowała setki, jeśli nie tysiące kobiet w powiecie dębickim do pójścia na badania profilaktyczne. U sześciu z nich został zdiagnozowany rak piersi i są w trakcie leczenia. Te sześć kobiet o których wiedzą amazonki, że poszły się przebadać pod wpływam lektury książki i prowadzonej przez nie kampanii  to z pewnością niestety nie wszystkie, które po przeprowadzonych badaniach usłyszały diagnozę: rak piersi. Ale jak podkreślają amazonki warto wiedzieć o chorobie, żeby z nią wygrać, żeby nie było zbyt późno na podjęcie leczenia, dlatego tak ważne są badania profilaktyczne.

  A po raku może być pięknie czego dowodem są dębiczanki, które po walce z chorobą angażują się w różne działania społeczne, profilaktykę w zakresie raka piersi i właśnie wydają nową książkę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół