• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • "Żywa woda" odnowy

  GB

  dodane 17.06.2014 08:57

  Spotkanie rocznicowe wspólnoty "Żywa woda" odbyło się 14 czerwca na Smoczce.

  - We wspólnocie odkrywamy na nowo miłość Boga Ojca, a słowa „Jezus jest Panem” przestają być wyłącznie cytatem z Pisma Świętego. Stają się życiem i to życiem w obfitości. Jezus jest dla nas żyjącym Zbawicielem, Przyjacielem, Umiłowanym Panem - a wszystko to dzięki działaniu Ducha Świętego, którego doświadczamy - mówi Henryka Marek, liderka wspólnoty.

  W ramach rocznicowego spotkania uczestnicy wysłuchali dwóch konferencji ks. Waldemara Sosnowskiego i ks. Waldemara Cioska, uczestniczyli w Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu.

  - Jesteśmy wspólnotą ludzi, w której jest miejsce dla każdego, bez względu na wykształcenie, na to, kim jest i co posiada. Każdy może przyjść i doświadczyć sercem Jezusa na wspólnej modlitwie uwielbienia, dziękczynienia i prośby w jedności z bratem i siostrą. Łączy nas nie tylko więź ludzka, ale przede wszystkim wspólna droga do Boga - dodaje ks. Jerzy Ciećko, opiekun wspólnoty. Wspólnota pomaga wiernym w trwaniu przy Bogu, pobudza do nawracania się. - Dzięki świadectwom innych osób możemy dostrzegać działanie Boga w naszym życiu. Jezus obdarza miłością każdego człowieka i do miłości nas wzywa, a my przynagleni tą miłością chcemy ją dzielić z innymi, aby nikt nie zginął i aby rozszerzało się królestwo Boże na ziemi - dodaje Henryka Marek.

  Gromadząc się na modlitwie wspólnota rozważa Słowo Boże, prowadzi grupki dzielenia się wiarą. Podejmuje też posługę potrzebującym, dzieło modlitwy za Ojczyznę, za miasto, za dzieci. Ogarniają modlitwą kapłanów, kandydatów do bierzmowania, a w pierwsze soboty miesiąca wynagradzają Niepokalanemu Sercu Maryi podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Wspólnota corocznie w parafii przeżywa formacyjne rekolekcje odnowy życia zwane seminarium. Członkowie wyjeżdżają na forum charyzmatyczne, rekolekcje ignacjańskie, lectio divina, ogólnopolskie czuwania wspólnot w Częstochowie oraz pielgrzymki. Wspólnota ma kapłana opiekuna, świeckiego lidera i animatorów.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół