• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Peregrynacja w parafii Miłosierdzia Bożego

  Anna Piela

  dodane 03.08.2014 20:43

  To ostatnia wspólnota w dekanacie Brzesko, która gościła obraz i relikwie.

  W sobotę 2 sierpnia obraz Jezusa Miłosiernego, wraz z towarzyszącymi mu relikwiami św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny, dotarł do ostatniej już parafii dekanatu Brzesko, w której patronuje tajemnica Bożego Miłosierdzia. Od kilku już lat wierni codziennie gromadzą się o godzinie 15.00, aby wspólnie odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz litanię do Krwi Chrystusa, ponadto w każdy czwartek odprawiana jest nowenna do Miłosierdzia Bożego. Wspólnota oddaje cześć relikwiom apostołów Bożego Miłosierdzia: św. s. Faustyny, bł. ks. Michała Sopoćko oraz św. Jana Pawła II.

  Uroczystemu powitaniu obrazu Jezusa Miłosiernego przewodniczył bp. Władysław Bobowski. Obraz niesiony był do świątyni przez przedstawicieli ojców, należących do kręgów rodzin Domowego Kościoła. Relikwie św. s. Faustyny powierzono służebniczkom starowiejskim, prowadzącym przedszkole im. św. s. Faustyny, zaś relikwie Jana Pawła II nieśli przedstawicie Akcji Katolickiej.

  Do spotkania z Jezusem Miłosienym parafianie przygotowywali się poprzez dziewięciodniową nowennę do Miłosierdzia Bożego oraz adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie o godz. 15.00. W parafii odbyły się również rekolekcje, które poprowadził o. Kaziemierz Maria Lorek, prowincjał barnabitów.

  W trakcie całodobowego czuwania nastąpiło zawierzenie Bożemu Miłosierdziu każdej z grup działających przy parafii, a o północy zebrała się młodzież, aby przystąpić do Ruchu Czystych Serc. – Bardzo chciałbym, aby jako owoce peregrynacji w tej parafii pozostały godzina miłosierdzia, codzienna adoracja Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Aby powstał krąg Bożego Miłosierdzia wedle zaleceń św. s. Faustyny oraz żeby zawiązał się Ruch Czystych Serc, by młodzież modliła się właśnie o czystość przez wstawiennictwo św. s. Faustyny oraz bł. Karoliny – mówi proboszcz miejsca, ks. Wojciech Werner. W niedzielę 3 sierpnia obraz został przewieziony do dekanatu Lipnica Murowana, aby nawiedzić parafię w Chronowie.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół