• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Grusza błogosławionej

  Ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 04.08.2014 10:45

  Tarnowska redakcja "Gościa Niedzielnego" otrzymała z okazji urodzin bł. Karoliny sadzonkę jej drzewa.

  Z okazji urodzin bł. Karoliny, która przyszła na świat 2 sierpnia 2014 roku, ks. Zbigniew Szostak podarował redakcji tarnowskiej edycji „Gościa Niedzielnego” sadzonkę gruszy bł. Karoliny.

  Błogosławiona Karolina gromadziła swoich rówieśników i okoliczne dzieci pod gruszą, aby uczyć ich prawd wiary i przygotowywać do sakramentów świętych. Swoją postawą i świadectwem przekazywała im zasady i wartości kształtujące piękne, szlachetne i godne życie człowieka. – Dzisiaj grusza ma około 200 lat i jest żywym świadkiem apostolskiej gorliwości bł. Karoliny, jej wiary i miłości bliźniego. W Roku Jubileuszu 100. rocznicy męczeńskiej śmierci Karoliny Kózkówny, dla upamiętnienia i lepszego zrozumienia przesłania, które zostawiła nam błogosławiona, sanktuarium bł. Karoliny otrzymało sadzonki gruszy, które zostały zaszczepione z gruszy bł. Karoliny w Wał-Rudzie i wyhodowane w Szkółce Drzewek Owocowych i Krzewów oraz Podkładek Zielińscy w Zasowie. Mogą się o nie starać ośrodki duszpasterskie, parafie, instytucje czy osoby prywatne – mówi ks. Szostak.

  Z okazji tegorocznej rocznicy urodzin Karoliny powstał również teledysk do piosenki „Lilia” w wykonaniu Marii Bober. – W tradycji Kościoła datę śmierci błogosławionych i świętych traktuje się jako datę ich narodzin dla Nieba. Utwór „Lilia” stanowi rzadką próbę połączenia faktu radości z urodzin ziemskich i narodzin dla Nieba. Z tej racji utwór w swojej treści nawiązuje do męczeństwa bł. Karoliny i jednocześnie jest zapowiedzią nowej płyty pod tym samym tytułem „Lilia” przygotowywanej na setną rocznicę śmierci Błogosławionej – informuje Krzysztof Kumięga, przewodniczący Prezydium KR KSM.

  Maria Bober - LILIA
  frgiovanni

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół