• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Życie to nie Disney

  Grzegorz Brożek

  dodane 14.09.2014 15:57

  W Limanowej odbyło się 13 września XV Forum Niepełnosprawnych Ruchowo Diecezji Tarnowskiej.

  Uczestnicy spotkania zebrali się w bazylice limanowskiej na Eucharystii. Przewodniczył jej biskup tarnowski Andrzej Jeż. - W przekazach telewizyjnych możemy nieraz oglądać okazałe parki rozrywki, tworzone na wzór baśniowego świata stworzonego przez firmę Disney. Są to miejsca, gdzie fantazja miesza się z rozrywką, dobra zabawa z zakupami i śmiechem. Miejsca, w których na kilka chwil można zapomnieć o realnym świecie. Niestety coraz częściej także codzienne życie zaczyna przypominać wizytę właśnie w takim parku rozrywki. W takim świecie ułożonym jak park Disneya nie ma miejsca na chorobę, niepełnosprawność i cierpienie – zwrócił uwagę bp Andrzej Jeż w homilii.

  Powiedział też, że tak bardzo lękamy się cierpienia, że staramy się o nim nie myśleć. Wypowiadamy walkę wszelkiemu bólowi, słabości, starzeniu się i chorobie. W rzeczywistości jest to walka skazana na porażkę. - Paradoksalnie jednak to właśnie osoby niepełnosprawne, chore i cierpiące noszą w swoim życiu żywą nadzieję wyzwolenia. Gdyż właśnie w nich – jak w nikim innym - kryje się oczekiwanie na wyzwolenie, jakie wyjednał nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie. Każdy człowiek dotknięty jakąś niepełnosprawnością fizyczną czy psychiczną żyje w swoistym «adwencie» egzystencjalnym – dodał kaznodzieja.

  Po Mszy św. bp Andrzej Jeż wręczył nadane osobom wspierającym na różne sposoby niepełnosprawnych statuetki „Cyrenejczyka”. Złotą otrzymał ks. Stanisław Olesiak, znany nie tylko na Sądecczyźnie kapłan, który mimo wielkiego cierpienia jest świadkiem nadziei dla wszystkich, także tych sprawnych i zdrowych.

  Po Mszy św. wszyscy uczestnicy forum, a zatem niepełnosprawni oraz ich sprawni przyjaciele udali się do kaplicy łaski w Mordarce, a po niej na wspólną agapę na limanowskim Rynku. 

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół