Nowy numer 15/2024 Archiwum

Aby uwierzyć

Po wakacyjnej przerwie rusza kolejna i zarazem inna niż poprzednie edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego.

Kolejnym blokiem wykładów, które wygłosi ks. dr hab. Michał Bednarz, będzie „Wiara w Ewangeliach”. Po refleksji na temat wiary w Ewangeliach przyjedzie czas na ukazanie credo pierwotnego Kościoła na podstawie pism apostolskich i Apokalipsy. Tu wykładowcą będzie ks. dr hab. Piotr Łabuda. – Ale na tym nie zakończymy. I tak ks. prof. Antoni Żurek przedstawi nam nauczanie w tym względzie Ojców Kościoła. Do grona naszych wykładowców zaprosiliśmy też dogmatyków: ks. dr. hab. Janusza Królikowskiego i ks. dr. Czesława Noworolnika, którzy w dwóch odsłonach będą nam ukazywali, czym jest wiara i w co wierzymy. Wreszcie jak wygląda wiara z perspektywy psychologii, katolickiej nauki społecznej i teologii moralnej – wyjaśnia ks. Łabuda.Zasadniczym pytaniem stawianym uczestnikom studium będzie – kim jest dla mnie Jezus Chrystus? – Kwestia wiary w Niego, wiary w Boga jest o tyle ważna, że fundamentem wielu błędów, wypaczeń w myśleniu czy postępowaniu człowieka jest odejście od wiary w Boga i życie tak, jakby On nie istniał. Nie ulega wątpliwości, że mamy, oględnie mówiąc, słabe pojęcie o naszej wierze, że nie posiadamy wystarczających argumentów, by bronić swojej wiary czy ukazywać jej piękno. Jest to z jednej strony sprawa tak zwanej wiary dziedziczonej albo inaczej mówiąc odziedziczonej po naszych przodkach i rodzicach. Ale przecież nie o taką wiarę chodzi. Chodzi o wiarę jako osobiste przylgnięcie do Boga. W tym mieści się też kwestia wiedzy, która ma nas prowadzić do wiary – dodaje ks. Łabuda.

« 1 2 3 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pytanie

Kto w starożytności mógł uczestniczyć w całej Mszy św.?

Odpowiedzi z podaniem tradycyjnego adresu pocztowego prosimy przesyłać e-mailem na adres: studium@gosc.pl lub pocztą tradycyjną:

"Gość Niedzielny" Plac Katedralny 1
33-100 Tarnów

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

Odpowiedzi

Konkurs

Zgłoszenie

 "Gość Niedzielny"
Ul. Katedralna 1
33-100 Tarnów

lub na adres
studium@gosc.pl