• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • List od artystów

  Ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 03.10.2014 10:43

  Jeszcze ponad miesiąc, do 15 listopada, mieszkańcy Brzeska i regionu mają możliwość obejrzenia niezwykłej wystawy.

  W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku, mieszczącej się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła II rozpoczął się III Miesiąc Papieski.

  – Inaugurujemy go otwarciem wystawy „Barwy Małopolski dla Jana Pawła II”. Ojciec św. wiele razy bywał na naszej ziemi jeszcze jako biskup, kardynał. Chcemy nie tylko go upamiętnić, ale przekazać następnym pokoleniom te wartości, którymi żył. Jesteśmy otwarci zwłaszcza na ludzi młodych, dla których organizujemy konkursy, koncerty, wystawy. Obecna jest również z myślą o nich, ale i o wszystkich, którym droga jest nasza mała ojczyzna i wyrosły z niej Jan Paweł II – mówi Maria Marek, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku.

  Wystawa została przywieziona z Miechowa, z BWA „U Jaksy”. Tworzy ją kilkadziesiąt prac malarskich i rzeźbiarskich powstałych podczas międzynarodowych plenerów artystycznych „Barwy Małopolski”.

  – Wielu artystów tu prezentowanych porusza tematy sakralne i to jest dobra baza do stworzenia tej wystawy, poza tym Jan Paweł II kochał małopolski pejzaż. Prace malarzy, rzeźbiarzy nie są więc stricte o Janie Pawle II, lecz mu dedykowane – mówi kustosz wystawy Krystyna Olchawa, dyrektor BWA „U Jaksy”.

  Wśród eksponatów znaleźć można prace malarzy polskich, ale i z Ukrainy, Litwy, Finlandii, Francji, Austrii, Słowacji, Rosji, Kurdystanu, Włoch. Wystawę będzie można zwiedzać do 15 listopada w godzinach otwarcia biblioteki.

  – Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia wystawy, jak również do udziału w pozostałych wydarzeniach naszego Miesiąca. 15 października odbędzie się prezentacja gimnazjum z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jurkowie, który przedstawi program „Idź pod prąd! Znajdź drogę do prawdy!”. 16 października rozstrzygniemy konkurs plastyczny poświęcony Janowi Pawłowi II, zaś ogłoszenie jego wyników nastąpi podczas uroczystego wieczoru 25 października o godz. 16.30. Podczas gali zaśpiewa chór Gos.pl z Tarnowa – mówi Maria Marek.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół