• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Bóg zapłać Kościele tarnowski!

  Ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 11.10.2014 14:08

  Bp Jan Piotrowski dziękuje diecezjanom za doznane dobro.

  Po niespełna dziesięciu miesiącach biskupiej posługi w diecezji tarnowskiej bp Jan Piotrowski odchodzi do Kielc. Papież Franciszek mianował go ordynariuszem diecezji kieleckiej. Nominację ogłosiła Nuncjatura Apostolska w Polsce 11 października.

  – Jestem kapłanem diecezji tarnowskiej już od 34 lat, niezależnie od tego, gdzie byłem i pracowałem, widziałem wielkie zaangażowanie kapłanów i wiernych w duszpasterstwo. Kilka miesięcy posługi biskupiej zaprowadziło mnie w miejsca, które już znałem wcześniej – mówi bp Piotrowski.

  W odniesieniu do planów duszpasterskich w nowej diecezji bp Piotrowski przypomniał zasadę „widzieć, ocenić i działać”. – Głoszenie ewangelii, zaczynanie od Chrystusa. Do tego powołany jest każdy biskup i ksiądz – podkreśla bp Piotrowski.

  Diecezja kielecka liczy ok. 800 tys. mieszkańców. Pracuje w niej 700 kapłanów w ponad 300 parafiach. – Bóg zapłać diecezji tarnowskiej za wszystko, co dobre. Za to, co spotkałem w ludzkich sercach, w świadectwie wiary, w czynach apostolskich. Życzę duchowego wzrostu, zwłaszcza w roku 100. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. Karoliny i w roku peregrynacji obrazu Pana Jezusa Miłosiernego. Pozdrawiam Kościół kielecki w osobach jego pasterzy, wiernych pięknym pozdrowieniem „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”! I życzę, aby On był zawsze chwalony w każdym zakątku diecezji kieleckiej i w każdym sercu jej mieszkańca – mówi bp Piotrowski.

  Decyzję papieża Franciszka ogłosił w sanktuarium bł. Karoliny bp Andrzej Jeż. – W głębi mojej duszy nurtowała już myśl, że bp Jan będzie pełnił także inne funkcje w Kościele. Wszyscy diecezjanie dostrzegają, że wielowymiarowa posługa bp. Jana pozwala mieć głęboką nadzieję, że nowy biskup kielecki będzie pomnażał bogate dziedzictwo wiary w swojej diecezji. Cieszymy się, że z naszej diecezji tarnowskiej wywodzi się następny biskup diecezjalny, który jest ofiarowany Kościołowi w Polsce i Kościołowi powszechnemu – mówi bp Andrzej Jeż.

  Bp Jeż wręczył nowemu pasterzowi diecezji kieleckiej relikwie bł. Karoliny. Bp Jan otrzymał także od parafii w Zabawie obraz błogosławionej. – Jesteśmy niezwykle zaskoczeni, że podczas naszej pielgrzymki byliśmy świadkami takiej ważnej chwili. Szkoda, że ksiądz biskup tak krótko służył naszej diecezji. Życzymy mu, by w nowej diecezji był silny wiarą wyniesioną i ugruntowaną w naszym Kościele – mówią nauczyciele, którzy uczestniczyli dziś w XIII Diecezjalnej Pielgrzymce do sanktuarium w Zabawie.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół