• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Święta Rodzina w przedszkolu

  Ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 14.10.2014 11:32

  Na dziedzińcu placówki przy ul. Nadbrzeżnej stanęła grota z Jezusem, Maryją i Józefem.

  Katolickie przedszkole w Nowym Sączu przy ul Nadbrzeżnej obchodzi w tym roku 20. rocznicę powstania.

  – Przedszkole zajmuje bardzo ważne miejsce w naszym duszpasterstwie, ponieważ formacja katechetyczna, duchowa zaczyna się już w latach przedszkolnych. Oczywiście jest to kontynuacja katechezy rodzinnej, domowej. Cenne jest to, że rodzice chcą posyłać dzieci do takiego przedszkola, że widzą w nim wartość, że ich dzieciom są wpajane katolickie zasady moralne mające wpływ na jakość życia – mówi ks. prał. Jerzy Jurkiewicz, proboszcz par. św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

  Mszy św. dziękczynnej w bazylice św. Małgorzaty przewodniczył bp Jan Piotrowski. W Eucharystii uczestniczyły dzieci, rodzice, nauczyciele i pracownicy przedszkola, przedstawiciele władz samorządowych.

  – Nie mieliśmy kłopotów z zapisem dziecka do przedszkola. Cenimy je za dobrą opiekę i wpajanie wartości religijnych. Na tle przedszkoli państwowych jest to cecha wyróżniająca. Poza tym dzieci mają tu fachową opiekę, panuje dobra, życzliwa, przyjazna atmosfera – mówi Małgorzata Olszewska.

  Druga część uroczystości odbyła się na dziedzińcu przedszkola. Placówka otrzymała imię Świętej Rodziny. Bp Jan Piotrowski poświęcił znajdującą się na dziedzińcu grotę z postaciami Jezusa, Maryi i Józefa.

  – Chcemy wpatrywać się w przykład Świętej Rodziny. Kiedy rodzina jest lekceważona, ośmieszana, będziemy szukać duchowego wsparcia w przykładzie życia Jezusa, Maryi i Józefa – mówi dyrektor przedszkola ks. Grzegorz Kiełbasa.

  Istotnym rysem wychowania w przedszkolu św. Rodziny jest codzienna modlitwa. – Modlitwa nieustannie towarzyszy  dzieciom, które modlą się w czasie posiłków, uczestniczą we Mszach św., są na nabożeństwach w kościele, odwiedzają przydrożne kapliczki. Katolickość przedszkola wyraża się w trosce o rodziny, by były blisko Chrystusa, ponieważ przedszkole to nie tylko udział wychowaniu dzieci, ale praca duszpasterska z rodzicami, formacja rodziców – mówi ks. Kiełbasa.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • kogito
   23.07.2013 09:55
   Wszyscy żyją? Niemożliwe!
   Nie rozpadł się na drobne kawałeczki?
   Po raz kolejny zostało potwierdzone, że betonowy pas startowy, o wiele bardziej amortyzuje niż błoto.
  • A
   23.07.2013 10:09
   Przy uderzeniu dziobem w pas startowy "Dziesięć osób odniosło obrażenia, z czego sześć trafiło do szpitala".

   A u nas jest myślozbrodnią pytanie, jak to jest możliwe, że pod Smoleńskiem w podobnych okolicznościach zginęli wszyscy pasażerowie, około 100 osób.

   Teraz czekamy na agresywne wpisy osób nienawidzących prawdy.
  • sennos
   23.07.2013 15:08
   Po co komisja?! Winni są piloci...
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół