• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Świętość dla każdego

  Karolina Rup, gb

  dodane 04.11.2014 07:53

  W Chorzelowie wspólnota Ruchu Światło-Życie zorganizowała po raz drugi Wieczór Wszystkich Świętych.

  Odbył się 31 października. - Był to wieczór refleksji nad światłem i nadzieją, która przezwycięża ciemność pełną strachu – mówi Karolina Rup, z Ruchu Światło-Życie.

  Na początku, w uroczystej procesji do chorzelowskiego kościoła wniesiono relikwie świętych i błogosławionych czczonych na mieleckiej ziemi.

  W tym roku był to m.in. relikwie św. ojca Pio, św. Zygmunta Szczęsnego–Felińskiego, św. Józefa Sebastiana Pelczara i św. Urszuli Ledóchowskiej.

  Głównymi „bohaterami” tegorocznej Nocy Świętych byli św. Jan Paweł II i św. Faustyna Kowalska, których życie zostało przybliżone w krótkich scenkach wykonanych przez młodzież.

  Nie przez przypadek rozważano świętość papieża i apostołki miłosierdzia. Obydwa mieleckie dekanaty przygotowują się do peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego, która rozpoczyna się już 7 listopada.

  Wspólna modlitwa rozpoczęta została Liturgią Słowa oraz homilią, podczas której uczestnicy rozważali słowa św. Jana Pawła II: „Nie lękajcie się być świętymi” oraz odpowiadali na pytanie „Kim są święci?”.

  Przyjęcie Pana Jezusa w Komunii świętej rozpoczęło   arch. organizatora adorację Najświętszego Sakramentu i czas uwielbienia, pełny śpiewu, osobistej modlitwy w ciszy, ale także tańca i radości.  

  Każdy uczestnik Nocy Świętych otrzymał zakładkę do książki, jako „przypominajkę” z fragmentem Słowa Bożego.

  - Święci, którzy żyli przed nami, a dziś są wyniesieni na ołtarze uczą każdego jak żyć i jak rozmawiać z Bogiem, abyśmy kiedyś razem z nimi mogli się cieszyć życiem wiecznym. To właśnie chcieliśmy przypomnieć organizując Noc Świętych – dodaje Karolina Rup.

    arch. organizatora   arch. organizatora

   

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół