• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Potrafił znaleźć człowieka

  xzw

  dodane 09.01.2015 12:57

  Ks. Tomasz Badyla zginął w wypadku w Niemczech.

  Pochodzący z diecezji tarnowskiej duszpasterz Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech ks. Tomasz Badyla zginął w wypadku samochodowym 5 stycznia 2015 roku.  Tragicznie zmarły duchowny był proboszczem Polskiego Ośrodka Duszpasterskiego w Giessen. W Niemczech pracował prawie 10 lat.

  - Odwiedziłem Tomka w ubiegłoroczne wakacje. Był zawsze człowiekiem gościnnym, otwartym, który nigdy nie powiedział „nie”, z którym zawsze można było się dogadać. Wyjechał po czterech latach pracy w diecezji. Myślę, że w Niemczech powoli się odnajdywał - mówi ks. Mariusz Bawołek, kolega kursowy.

  Łatwość nawiązywania kontaktów, optymizm, pogoda ducha mimo rożnych przeciwności wyróżniały ks. Tomasza Badylę. – Życzliwy, ciepły kapłan. W duszpasterstwo w Niemczech wniósł ducha pobożności, którego wyniósł z rodzinnej parafii w Pasierbku. Cieszył się swym probostwem w Giessen, po latach pracy w Niemczech zrozumiał, jak tam szukać człowieka. W Polsce ten kontakt można powiedzieć jest masowy, w Niemczech indywidualny – dodaje ks. Marcin Kokoszka, kolega kursowy zmarłego.

  Polska parafia w Giessen poinformowała, że w czwartek 15 stycznia o godz. 17.00 w kościele św. Alberta w tym mieście odbędzie się uroczysta Msza żałobna w intencji tragicznie zmarłego proboszcza. Od godziny 15.00 w kościele będzie wystawiona trumna i wyłożona księga kondolencyjna. Pogrzeb odbędzie się natomiast w sobotę 17 stycznia w Polsce, w Pasierbcu - rodzinnej parafii kapłana.

  Ks. Badyla urodził się 28 lipca 1973 roku w Limanowej. Pochodził z parafii Pasierbiec. Egzamin dojrzałości złożył w Limanowej. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca, w dniu 26 maja 2001 roku.

  Jako wikariusz pracował w parafiach: Stróże i Tarnów - Klikowa. W lutym 2005 roku podjął pracę duszpasterską w ramach Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech - najpierw w Mainz, a następnie w Offenbach nad Menem. Od marca 2014 roku był proboszczem Polskiego Ośrodka Duszpasterskiego w Giessen i wikariuszem parafii św. Alberta w Giessen.

  «« | « | 1 | » | »»
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Zapraszamy

  Środa, 13 Grudnia 2017 jutro

  18:00 Pokaz filmu "Luter i rewolucja protestancka"

  Piątek, 15 Grudnia 2017 za 3 dni

  17:00 Skupienie dla dziewcząt z biblijną Esterą

  Sobota, 20 Stycznia 2018 za 39 dni

  10:00 VII Forum Formacyjne: Kim jesteś?

  Tylko w Gościu

  przewiń w dół