• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Dzieciom z Załucza

  ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 05.02.2015 09:55

  Tarnowski oddział Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna kolejny raz pomoże dzieciom z domu dziecka na Ukrainie.

  W państwowym domu dziecka w Załuczu na Ukrainie przebywa ok. 130 dzieci w różnym wieku.

  – Są tam osoby z zespołem Down'a, dziecięcym porażeniem mózgowym, różnego rodzaju defektami spowodowanymi awarią w Czarnobylu – informują wolontariusze pracujący w domu dziecka w Załuczu.

  Z myślą o dzieciach założyli specjalną stronę internetową. – Problemów jest wiele. Z całą pewnością jednym z nich jest niedostateczne wsparcie materialne. Następną sprawą jest ciągła praca nad zmianą mentalności ludzi, dla których osoby niepełnosprawne są „karą od Boga” i należy je izolować. Dlatego każda pomoc, również materialna, jest wielkim świadectwem dla miejscowych ludzi, do których chyba pomału dociera, że ta pomoc jest bezinteresowna i wypływa z potrzeby serca – piszą wolontariusze.

  Pomoc dla dzieci z Załucza chce ponownie zorganizować tarnowski oddział stowarzyszenia Malta Służba Medyczna. – Domowi dziecka w Załuczu pomagaliśmy już dwukrotnie w 2013 roku. W tym roku zorganizujemy wyjazd na Ukrainę, dlatego zwracam się z prośbą do osób chcących pomóc o przekazywanie środków czystości, środków opatrunkowych, leków, pampersów, pościeli, żywności długoterminowej, słodyczy – mówi Grzegorz Olszówka, koordynator Działań Socjalnych Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna Oddział Tarnów.

  Wyjazd z pomocą zostanie połączony ze zwiedzaniem zachodniej Ukrainy od 30 kwietnia do 4 maja 2015 roku. – Planowana trasa wiedzie przez Żółkiew, Olesko, Podhorce, Poczajów, Krzemieniec, Tarnopol, Czortków, Kamieniec Podolski, Chocim, Śniatyń, Zabłotów, Halicz, Kołomyję i Stanisławów – dodaje Grzegorz Olszówka.

  Kontakt z organizatorem:

  Grzegorz Olszówka - Koordynator Działań Socjalnych Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna Oddział Tarnów, tel. +48 693562106, e-mail golszowka@tlen.pl, blog http://wycieczkinakresy.wordpress.com, http://malta.med.pl/tarnow
   

      

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół