• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Koronka w każdy piątek

  xzw

  dodane 04.03.2015 19:33

  Kult Bożego Miłosierdzia w Straszęcinie będzie się umacniał.

  Kult Bożego Miłosierdzia zaowocował m.in. utworzeniem w kościele parafialnym w 2004 roku kaplicy poświęconej Bożemu Miłosierdziu, w której umieszczono obraz „Jezu, ufam Tobie”. W każdy piątek po Mszy św. wieczornej przed obrazem jest odmawiana koronka do Bożego Miłosierdzia.

  W latach 2010–2014 rodziny w całej parafii nawiedzała figura Niepokalanego Serca Maryi – Matki Bożej Miłosierdzia. Peregrynacja przygotowywała wiernych na nawiedzenie obrazu „Jezu, ufam Tobie”.

  Delegacja parafii uczestniczyła w powitaniu obrazu Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II, które odbyło się 14 września 2013 roku w Starym Sączu. Pielgrzymkę do sanktuarium w Łagiewnikach odbyły dzieci pierwszokomunijne razem z rodzicami.

  Bezpośrednim przygotowaniem do nawiedzenia były rekolekcje prowadzone przez saletyna o. Bogusława Węgrzyna.

  Sama uroczystość nawiedzenia odbyła się 3 i 4 marca. Powitaniu i Mszy św. z udziałem księży z dekanatu i krajanów przewodniczył ks. inf. Władysław Kostrzewa. Wierni czuwali przed obrazem całą dobę, a ważnymi momentami modlitwy był Apel Jasnogórski, a po nim czuwanie młodych, wreszcie Eucharystia koncelebrowana przez księży pochodzących z parafii i pracujących w niej. Mszy św. przewodniczył ks. Ryszard Kudroń.

  Swoją „godzinę” przy obrazie i relikwiach mieli również starsi i chorzy, którzy przyjęli sakrament chorych, dzieci, grupy parafialne.

  W planach duszpasterskich jest dalsze umacnianie kultu Bożego Miłosierdzia, tak w kościele parafialnym, jak i w kaplicy w Głowaczowem oraz w szpitalu poprzez odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek. W ramach dziękczynienia za nawiedzenie odbędzie się parafialna pielgrzymka do sanktuarium w Łagiewnikach.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół