Nowy numer 20/2018 Archiwum

Zmarł proboszcz

31 marca 2015 roku zmarł ks. Stanisław Żurat - proboszcz parafii Gruszów Wielki.

Ks. Stanisław Żurat urodził się 26 czerwca 1951 roku w Machowej. Egzamin dojrzałości złożył w Pilźnie.

Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 29 maja 1977 roku.

– Ks. Stanisław wcześnie stracił oboje rodziców. Jako kleryk został powołany do wojska. Był w „karnej” jednostce, której specjalnym przeznaczeniem było nękanie służących w niej kleryków i odciąganie ich od kapłaństwa. Wraz z nim przebywało tam podówczas trzech późniejszych biskupów: Stefan Regmunt, Tomasz Peta i Piotr Libera. Pomimo różnych nacisków, indoktrynacji i szykan ks. Stanisław nie dał się zawrócić z drogi powołania. Święcenia kapłańskie przyjął w 1977 roku. Kolejne przystanki jego wikariuszowskiej posługi to: Tymowa, Siedlce, Laskowa, Czarny Potok. Siedem lat proboszczował w Banicy koło Grybowa. W1999 roku objął parafię w Gruszowie Wielkim – czytamy w „Panoramie gruszowskiej parafii”.

Wprowadzenie ciała śp. ks. Stanisława do kościoła parafialnego w Gruszowie Wielkim w Poniedziałek Wielkanocny 6 kwietnia o godz. 12.

Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Gruszowie Wielkim w Poniedziałek Wielkanocny 6 kwietnia o godz. 15, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu. 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Najnowszy numer

Nowy numer 20/2018

20 maja 2018

ks. Adam Pawlaszczyk ks. Adam Pawlaszczyk

Paraklet pilnie potrzebny!

Dobrze byłoby, żebyśmy pomimo całego naszego nowatorskiego zadufania wzięli sobie na poważnie do serca, że nie jesteśmy samowystarczalni.

Więcej w Artykuł

Zapraszamy

Brak dostępnych wydarzeń.

Tylko w Gościu