• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Nowenna zakończona

  ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 17.04.2015 10:31

  W Łękawicy goszczono obraz Miłosiernego i relikwie Jego apostołów.

  Przygotowanie do peregrynacji w parafii św. Mikołaja w Łękawicy to m.in. dziewięciotygodniowa nowenna, którą zaczęto 13 lutego. W każdy piątek podczas nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego modlono się o dobre przeżycie nawiedzenia.

  – Do modlitwy w domach, w rodzinach zaprosiliśmy wszystkich parafian ofiarując im obrazek ze specjalną modlitwą – mówi ks. proboszcz Józef Nita.

  Przed samym nawiedzeniem parafia przeżyła rekolekcje prowadzone przez ks. Wojciecha Chochoła z Trześni.

  – Kładliśmy akcent na to, żeby ludzie przede wszystkim duchowo przygotowali się do peregrynacji, zwracając uwagę na sprawę przebaczenia w rodzinach, w sąsiedztwie. I to się czuło podczas rekolekcji, a zwłaszcza spowiedzi świętej – dodaje proboszcz.

  Uroczystości powitania obrazu i relikwii przewodniczył bp Andrzej Jeż. Mszę św. koncelebrowali księża z dekanatu Tarnów – Wschód oraz innych parafii, związani z Łekawicą pochodzeniem lub pracą duszpasterską. Obraz witała liturgiczna służba ołtarza, dziewczęta z DSM, strażacy i wierni świeccy.

  – Obraz nieśli strażacy, zaś relikwie osoby zasłużone dla życia modlitewnego w naszej wspólnocie, które niemal codziennie są w kościele, animują śpiew i modlitwę podczas nabożeństw, śpiewają godzinki – mówi ks. Nita.

  W dzień nawiedzenia, oprócz czuwania grup i wiernych, celebrowano m.in. Eucharystię w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Mszy św. przewodniczył abp Stanisław Budzik z Lublina, pochodzący z parafii Łękawica.

  Kult Bożego Miłosierdzia na dobre zaczął się rozwijać w Łękawicy od 2002 roku, kiedy bp Władysław Bobowski poświęcił ufundowany przez naszą parafiankę z USA obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Co piątek odbywa się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół