• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Fatima w Tuchowie

  js

  dodane 09.05.2015 14:24

  Członkowie Akcji Katolickiej z całej diecezji pielgrzymowali do Pani Tuchowskiej.

  Pielgrzymka AK z diecezji tarnowskiej do Tuchowa ma już wieloletnią tradycje, a tegoroczna wyjątkowe znaczenie.

  - W tym roku, kiedy planujemy pielgrzymkę do Medziugorie, chcieliśmy nawiedzić sanktuarium Pani Ziemi Tarnowskiej w maryjnym miesiącu i zatrzymać się tam na dłużej, rozważając orędzie z Fatimy - mówi Bożena Kwitowska, prezes AK DT. Stąd też w programie była m.in. prelekcja o Orędziu Fatimskim wygłoszona przez ks. dr. Krzysztofa Czaplę, dyrektora Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem.

  - W programie działania AK w Polsce na rok 2015 przyjęliśmy „Kierunki działania Akcji Katolickiej w Polsce ma rok 2015”. W tym dokumencie m.in. w zakresie liturgii i modlitwy jest właśnie Orędzie Fatimskie. Objawienia Madonny z Fatimy wskazują, gdzie leży ratunek świata. Odpowiadając na to wezwanie członkowie Akcji Katolickiej powinni podjąć i rozpropagować wśród jak największej rzeszy wiernych nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca i codzienny różaniec w intencji biskupów biorących udział w Synodzie - dodaje B. Kwitowska.

  W spotkaniu uczestniczyło ponad 220 osób. - Diecezjalne spotkania modlitewno-formacyjne i modlitewno-edukacyjne, na które zapraszani są jako wykładowcy, prelegenci duchowni, przedstawiciele życia społecznego, naukowego, kulturalnego, gromadzą bardzo wielu członków Akcji Katolickiej z całej diecezji. Dla kondycji stowarzyszenia i efektywności działań potrzebują oni wsparcia duchowego i intelektualnego, opartego na mocnych podstawach i wartościach chrześcijańskich - dodaje.

  Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. pod przewodnictwem o. Bogusława Augustowskiego, kustosza sanktuarium tuchowskiego. Współkoncelebransami byli ks. dr Jan Bartoszek, asystent kościelny AK DT i ks. dr Krzysztof Czapla. Członkowie AK wzięli też udział w procesji różańcowej.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół