• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Zapraszamy do serwisu specjalnego

  Czuwanie ze Światłem

  ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 10.05.2015 07:00

  Już teraz, żeby nie przegapić szansy, młodzi z dekanatu Lipnica Murowana przygotowują się do ŚDM w Krakowie.

  W kościele w Starym Wiśniczu w diecezji tarnowskiej odbyło się dekanalne czuwanie młodych w ramach duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku. W świątyni modlili się młodzi m.in. ze Starego i Nowego Wiśnicza, Żegociny i Królówki.

  - Jednym z naszych zadań jest pobudzić miejscową młodzież do działania, do włączenia w życie parafii poprzez różne wspólnoty, w naszym przypadku poprzez grupę apostolską. Mamy też dawać przykład wiary i zachęcać do tego, żeby nie bać się świadczyć o Jezusie - mówią parafialne animatorki ŚDM ze Starego Wiśnicza Ania Duch i Justyna Nalepka.

  Na spotkanie niektórzy uczestnicy przyszli pieszo, m.in. z Nowego Wiśnicza.

  - Mamy w naszej parafii grupę KSM, która liczy mniej więcej 20 do 30 osób. Chcę w niej rozwijać swoją wiarę, poznawać innych ludzi, kształtować swoją wiarę - mówi Piotr Filipek z par. Wniebowzięcia NMP w Nowym Wiśniczu.

  Młodych zintegrowała nie tylko pielgrzymka do Starego Wiśnicza. - Są spotkania, na których się modlimy, rozważamy Pismo św., dyskutujemy, ale są też okazje do dobrej zabawy, w której mogą wziąć udział osoby spoza KSM-u - mówi Wiktoria Nabielec.

  Czuwanie rozpoczęło nabożeństwo Drogi Światła, którą poprowadzili młodzi gospodarze ze Starego Wiśnicza. Oprawę muzyczną zapewnił miejscowy zespół parafialny.

  Młodzi mieli okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz skorzystania ze spowiedzi. Wysłuchali również świadectwa członków wspólnoty Cenacolo z Poręby Radlnej.

  - Jezus uratował moje życie, które stało się drogą z ciemności do światła. Chcę zachęcić młodych, żeby uwierzyli, że Jezus żyje, jest wśród nas i czeka, by zaprosić Go do naszego życia - mówi Jacek Nakielski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół