• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Dwa dni w klasztorze

  Paulina Gurgul

  dodane 11.05.2015 14:13

  Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów w Tuchowie zorganizowało Dni Otwartych Drzwi.

  - Chcemy młodym ludziom, którzy do nas przyjechali, pokazać jak żyjemy. W myśl tego co Pan Jezus kiedyś uczynił, gdy uczniowie zapytali z zainteresowaniem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”, Jezus powiedział: „Chodźcie, a zobaczycie”. My też mówimy: „chodźcie, a zobaczycie.” Przez dwa dni młodzi chłopcy mogą obserwować jak wygląda życie zakonników. Również w tym czasie będą mogli się zastanowić nad swoją przyszłością - mówi o. Witold Baran, redemptorysta. 

  Redemptoryści organizują dni otwarte dwa razy w roku, wiosną i jesienią. Chętni przyjeżdżają z Tuchowa i okolic. Większość uczestników była już tutaj kolejny raz.

  - Wracam do Tuchowa. Pierwszy raz przyjechałem tu za namową kolegi, który był już kilkakrotnie i tak to się zaczęło. Dziś jestem już kolejny raz - mówi jeden z uczestników spotkania, uczeń drugiej klasy liceum.

  Dni Otwartych Drzwi 9 maja rozpoczęły się od przywitania przez rektora o. Janusza Urbana  przybyłych gości w „Piwnicach” seminarium. Następnie wszyscy udali się do kaplicy na konferencję. Chętni mogli skorzystać ze spowiedzi. Po południu młodzi chłopcy odwiedzili klasztorną drukarnię. Później uczestniczyli w wykładzie z Pisma Świętego, a następnie spotkali się z redemptorystą-misjonarzem. Po kolacji i obejrzeniu filmu, zakonnicy i goście seminarium zakończyli dzień adoracją w Bazylice.

  - Jeśli to życie, którego mają okazję doświadczyć w czasie takich Dni Otwartych Drzwi sprawi, że poczują się w tych murach jakby u siebie, to może być zaczątek ich drogi do seminarium redemptorystów - dodaje o. Witold Baran. 

  Ojcowie zapraszają również na rekolekcje powołaniowe chłopców od drugiej klasy gimnazjum wzwyż, które odbywają się w Lubaszowej w okresie letnim lub podczas ferii zimowych. Zainteresowani mogą uzyskać więcej informacji na stronie internetowej: www.barka.redemptor.pl

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół