• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Rozśpiewane zakonnice

  js

  dodane 01.06.2015 10:57

  Spotkania i rozmowy z osobami konsekrowanymi, konkurs wiedzy o zakonach, występy dzieci, gry i zabawy czyli tuchowskie spotkanie w nowej odsłonie.

  Festyn rodzinny „Majówka dla Matki”, organizowany przez Dom Kultury w Tuchowie ma wieloletnią tradycją. W tym roku, z racji trwającego roku życia konsekrowanego, miał wyjątkowy charakter. Do jego organizacji włączyli się redemptoryści z Tuchowa i Lubaszowej, siostry józefitki i służebniczki dębickie z Tuchowa, siostry ze zgromadzenia Sług Jezusa z Burzyna oraz bracia franciszkanie z Zakliczyna.

  Spotkanie, które odbyło się 31 maja, rozpoczęła Msza św. w amfiteatrze, a po niej zaczęła się kilkugodzinna zabawa.

  Przed publicznością zaprezentowały się dzieci z czterech placówek - przedszkola publicznego, przedszkola prowadzonego przez siostry służebniczki i józefitki oraz niepublicznego integracyjnego przedszkola z Tuchowa. – Wystąpiły również dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mesznej Opackiej, formacje taneczne i wokalne z Domu Kultury w Tuchowie oraz Studio Baletu i Tańca – wylicza br. Tomasz Mikołajczyk CSsR.

  Z racji roku życia konsekrowanego były też spotkania i rozmowy z braćmi, ojcami i siostrami zakonnymi, które prowadziła pani Ewa Stańczyk. Opowiadali oni o swoich założycielach i charyzmacie. – To spotkanie to okazja do zbliżenia się zarówno ludzi do nas, jak i nas do ludzi – mówi s. Miriam, józefitka z Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie.

  – Osoby, mające dzieci na katechezie, czy w przedszkolach prowadzonych przez siostry, mają możliwość spotkania z nami. Ale wiele osób nie wie, jak wygląda nasze życie. Myślą, że to tylko modlitwa. Tutaj jest okazja, aby więcej o nim usłyszeć – dodaje.

  Organizatorzy przygotowali tak wiele atrakcji, że nikt nie miała prawa się nudzić. Były gry, zabawy, pokazy, mini-warsztaty plastyczne. Była też możliwość zjedzenia ciepłego posiłku, m. in. słynnej tuchowskiej kiełbasy prosto z grilla oraz ciasta domowego wypieku. Dla dzieci przygotowano zabawy integracyjne, przejażdżki konne, zawody strażackie, malowanie buzi.

  Spotkanie zakończyło nabożeństwo majowe i rodzinna zabawa taneczna.  

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół