• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Pozytywnie zakręcone

  ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 10.06.2015 14:00

  Dziewczęta z katolickiej placówki wychowawczej "Nasz Dom" w Mochnaczce Niżnej dzieliły się dobrą energią.

  Mieszkańcy Mochnaczki Niżnej bawili się podczas festynu, w którym po raz pierwszy wzięły udział dziewczęta z katolickiej placówki wychowawczej „Nasz dom” prowadzonej w tej miejscowości przez s. michalitki.

  Dziewczyny przygotowały m.in. przedstawienie teatralne „Tajemniczy skarb”. Przebrane za smerfy inicjowały również zabawy integracyjne dla dzieci.

  – Siostry profesjonalnie przygotowały dziewczęta do przedstawienia. Każdy zwrócił uwagę na ich piękne stroje – mówią uczestnicy festynu.  

  Na zakończenie festynu siostry i mieszkanki „Naszego domu” przygotowały specjalną smerfową pocztę ze słowem Bożym.

  – Każdy został obdarowany karteczką z cytatem z Pisma Świętego. U niektórych wywołało to wiele wzruszenia – dodają mieszkańcy Mochnaczki.

  Udział w festynie przyniósł wiele satysfakcji nie tylko uczestnikom, ale i dziewczętom z „Naszego domu”. – Takie imprezy dają nam świadomość, że czujemy się potrzebne, a bliskość ludzi i ich obecność daje nam wiele radości – mówi jedna z mieszkanek domu.

  Udział dziewcząt w festynie był realizacją akcji „Domy pozytywnej energii”, którą prowadzi Fundacja TAURON oraz TAURON Dystrybucja.

  Akcja Domy Pozytywnej Energii jest skierowana do całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

  Jej założeniem jest poprawa warunków życia dzieci, które przebywają w domach dziecka. Pierwszy raz została przeprowadzona w 2005 roku na terenie Dolnego Śląska i Opolszczyzny i tak było aż do roku 2011, kiedy objęła swoim zasięgiem cały obszar działania Grupy TAURON, czyli województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie

  i podkarpackie.

  Tylko w  tej poszerzonej formule w latach 2011 – 2014  wzięło w niej udział 320 domów dziecka z pięciu województw. Mieszka w nich w sumie ponad 11 tysięcy wychowanków.

  W tym okresie każdy z 60 półfinalistów wywalczył nagrodę półfinałową w wysokości 10 tysięcy złotych, a 20 uczestników zdobyło nagrodę główną – po 50 tysięcy złotych dla każdego domu. W sumie w galach półfinałowych brało udział ponad 3 tysiące dzieci.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół