• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Pożegnalne godziny z Jezusem

  js

  dodane 13.06.2015 10:22

  Są łzy wzruszenia i ostatnie ucałowanie relikwii.

  W kościele bł. Karoliny w Tarnowie trwa uroczystość pożegnania obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny, które peregrynowały po diecezji tarnowskiej prawie dwa lata.

  Kościół wypełniają kolejni pielgrzymi, którzy przyjechali ze wszystkich stron diecezji – Bochni, Brzeska, Sądecczyzny, Mielca, Dąbrowy Tarnowskiej, Dębicy. Wśród nich są kapłani, osoby konsekrowane, alumni, świeccy – dorośli, młodzież, dzieci. Nie brakuje też osób spoza diecezji, a nawet zagranicy .

  Każdy z nich doświadczył spotkania z Jezusem Miłosiernym. – Ja czekałam na tę peregrynację. Jezus jest zawsze, ale w szczególny sposób przyszedł w czasie tego nawiedzenia. Jest to namacalne dotknięcie jego miłosierdzia – mówi s. Marietta Kruszewska ze zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, pomysłodawczyni kół koronkowych. – Tych dwóch lat nawet nie odbierałam pod kątem większego rozwoju kół koronkowych. A tak się właśnie stało. To jest dar, że to wszystko jedno z drugim się połączyło. Pomysł powstania kół zrodził się przecież przed samą peregrynacją. Zdążyliśmy tylko wydrukować materiały i one od razy trafiły do parafii, które przeżywały nawiedzenie. I też tak to odczuwam, że pomysł tych kół był dany właśnie na ten czas. Nie wcześniej i nie później – mówi.

  Dużą grupę stanowili też pielgrzymi z Nowego Sącza. – Tak mocno przeżyłam peregrynację, że wróciłam tu, do Tarnowa, aby pożegnać Pana Jezusa. Wielkie wzruszenie. Jest za co dziękować – za opiekę, za łaski, za zdrowie – dodaje Małgorzata Świerad.

  – Chcieliśmy podziękować za dar peregrynacji w naszej parafii. To wielka radość, że mogłyśmy tu przyjechać, widzimy, jak Boże miłosierdzie rozlewa się na naszą parafie, rodzinę, na cały świat – dodaje ks. Janusz Drożdż z Nowego Sącza.

  Byli też pielgrzymi z zagranicy. – Byłam tu w 1987 roku, a niedawno na pielgrzymce w Zabawie. Bardzo lubię to miejsce, tu się mocniej wszystko przeżywa – mówi Halina Ziemianek z USA.

  O 10.00 rozpoczęło się nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, które poprzedzi Eucharystię. Złoży się na nie Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz fragmenty z Dzienniczka św. siostry Faustyny, a także słowa św. Jana Pawła II. Animuje je parafia pw. bł. Karoliny w Tarnowie.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół